Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

MAXBUD WIELOPOLE zdobył Puchar LIGI ROW 2012

13.11.2012
MAXBUD WIELOPOLE zdobył Puchar  LIGI ROW 2012

Kolejne trofeum padło łupem MaxBudu. Drużyna z Wielopola, po zdobyciu mistrzostwa ligi, dorzuciła jeszcze Puchar Ligi.

W minioną sobotę, na sztucznym boisku MOSIR, obok kąpieliska Ruda, odbył się mecz finałowy Pucharu Ligi ROW 2012, w którym spotkali się MaxBud Wielopole i Rodbud Piaski. Zdecydowanym faworytem spotkania był zespół mistrza ligi lecz w pierwszych 45. minutach to Rodbud miał przewagę, której jednak nie umiał wykorzystać. Długie piłki grane do napastnika „rodbudowców” siały zamieszanie w szeregach obronnych MaxBudu. Zawodnicy MaxBudu grali ospale z przekonaniem, że nic im się nie może stać, a coś powinno wpaść do bramki przeciwników. Około 35. minuty meczu pomocnik MaxBudu otrzymał piłkę na 20. metrze przed bramką przeciwników i ładnym uderzeniem pokonał bramkarza Rodbudu. Wszystko zaczęło iść zgodnie z planem. Po chwili powinno być 2:0 dla MaxBudu, gdyż stoper Rodbudu popełnił fatalny błąd i najlepszy strzelec ligi stanął oko w oko z bramkarzem przeciwników, niestety minimalnie chybił. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. W przerwie - mobilizacja w obu drużynach. Po rozpoczęciu drugiej połowy, MaxBud w przeciągu praktycznie 10 minut zapewnił sobie zdobycie pucharu, strzelając dwie bramki i prowadząc już 3:0. Niepocieszeni takim obrotem sprawy, ambitnie grający zawodnicy Rodbudu dopingowani przez swoich kibiców starali się strzelić kontaktowego gola, ale im się to nie udawało. Co prawda kilka razy zagrozili bramce MaxBudu, zwłaszcza po dalekich wyrzutach z autu niczym z boisk ligi angielskiej, jednak bramki nie zdobyli. W końcówce spotkania, MaxBud strzelił jeszcze dwie bramki czym kompletnie załamał drużynę przeciwników. Mecz zakończył się zwycięstwem MaxBudu 5:0.

MaxBud w tym sezonie zdobył wszystko co było do zdobycia w rozgrywkach Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej ROW. Po wygraniu turnieju halowego im. Stefana Śliwy zdobył Mistrzostwo Ligi oraz Puchar Ligi.
Teraz piłkarze amatorzy będą szlifowali formę na hali, gdzie większość drużyn spotyka się w okresie zimowym.

Więcej informacji można znaleźć na www.ligarow.pl oraz na www.forum.habrova.pl
Info: Liga ROW. Tomasz Kowalczuk
 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"