Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 29 lutego 2024 r.  Imieniny: Lutosława, Romana

Mały mistrz

18.03.2009
Mały mistrz
Karol Sado ma tylko jedenaście lat, a już jest drużynowym wicemistrzem Polski i indywidualnym wicemistrzem Czech w federacji Goldfren w motocrossie. Sezon rozpocznie na nowym motocyklu KTM 85cm3 oraz pod opieką nowego trenera – Andrzeja Tomiczka.

Przygoda chłopca z motocrossem rozpoczęła się pięć lat temu. Po prostu wszedł kiedyś do salonu motocyklowego, złapał bakcyla i tak się zaczęło – wspomina w rozmowie z nami Dariusz Sado, ojciec Karola. Jego pierwszym motocyklem był Malaguti 50cm3, a ostatni sezon przejeździł na Kawasaki 65cm3. Jeśli chodzi o kluby to chłopiec reprezentował barwy Wirażu Cieszyn i Zjednoczeni Stryków(wypożyczenie). Dziś Karol jest zawodnikiem TKM Zakopane.
 
Jak na tak młody wiek, żorzanin ma znaczne osiągnięcia w motocrossie. Oprócz wyżej wymienionych dwóch tytułów wicemistrza, należy także wspomnieć o 10. miejscu w Mistrzostwach Polski i 6. w Pucharze Polski. Chłopiec wywalczył również 13. miejsce na Mistrzostwach Europy MACEC w Lublinie. Pan Darek jest przekonany, że gdyby nie złamanie ręki, które na pewien czas wykluczyło chłopca z rozgrywek, to wyniki byłyby jeszcze lepsze. Ponadto Karol może pochwalić się jazdą w towarzystwie takich sław, jak Holender Marc de Reuver czy Belg Kevin Strijbos, których miał okazję spotkać podczas niedawnego zgrupowania we Włoszech.
 
W motocrossie, podobnie jak i w innych sportach, najważniejszy jest trening. Karol wraz z ojcem, nowym trenerem oraz jego synem Adamem wykorzystuje głównie prywatny tor na polu użyczonym przez Państwa Turczyk. Zdarza się także korzystać z torów w Cieszynie, Czerwionce, Kętach czy Winiowie. W okresie zimowym Karol dla podtrzymania formy biega, pływa, wspina się po „skałkach”, jeździ na nartach i rowerze. Jedynym sportem którego nie uprawia mój syn jest piłka nożna, a jest tak popularna – śmieje się Pan Darek.
 
Z motocrossem wiążą się także pewne problemy. Jest to zajęcie niebezpieczne i kontuzjogenne, wskutek czego matka Karola przez długi czas nie chciała zgodzić się na jego udział w rozgrywkach. Ponadto jest to także sport wymagający dużych nakładów finansowych, a przede wszystkim czasu, którego brak mógłby się odbić niekorzystnie na nauce chłopca. Ojciec Karola zapewnia nas, że mimo tego syn uczy się dobrze, a on starannie dogląda jego edukacji.
 
Już 4 kwietnia chłopiec rozpocznie nowy sezon. Chce się skupić przede wszystkim na doszlifowaniu swoich umiejętności w jeździe na nowym motorze o zwiększonej pojemności silnika. Pytany o plany na przyszłość odpowiada: Pierwsza piątka w Mistrzostwach Polski, pierwsza dziesiątka w Pucharze Polski, podium w Czechach i pierwsza dziesiątka w Mistrzostwach Europy, a potem wyniki na Mistrzostwach Świata.
 
Ojciec bardzo chwali syna: Jest bardzo rozważny, zawsze pomyśli zanim wykona niebezpieczny manewr, to wielka zaleta w takim sporcie jak motocross. Poza tym wydaje mi się, że mógłby być jeszcze lepszy niż obecnie. Zagadnięty o to jak przeżywa wyścigi syna, odpowiada że nie denerwuje się tak jak wcześniej i nie towarzyszy wszędzie chłopcu. Chce aby chłopak był bardziej samodzielny i odpowiedzialny.
 
Korzystając z okazji Pan Dariusz Sado składa serdeczne podziękowania dla firm sponsorujących: Dawpol, Edro Trans, Geocarbon, Magro, Martex, Melka, Mograf. tekst: ds., zdjęcia: ok.
 
 
 
 

Komentarze:
~nikt ważny (2010-02-14 18:57:51)

snam tego chłopaka on chodzi do mojej szkoły;)

~eeee (2010-07-19 17:52:11)

po 1 karol jest vicemistrzen czech na trzech
a co ddo klubowego mistrze polski to karol miał najmniej pkt z całego klubu tkm i tylko przewiuzł sie na tym tytule. a ręki nie miał złamanej i nawet dziewczynki go objerzdzaly i on nie jest takim mistrzem za jakiego sie uwarza

~ndfskj (2011-01-04 14:48:38)

koniec kariery nastał

~eeee tam... (2011-01-04 18:40:51)

eeee to mistrz ortografii

~YAMAHA (2011-05-05 20:42:46)

ta jasne jak on jest jakimś mistrzem to ja jestem Królową Elżbietą 2
a poza tym to on jest mistrzem w motocrossie ale kaleków. Mogę się załozyc że zjechałbym go od razu, chodź moje 1 zawody odbędą się we wrześniu 2011 oczywiście te zawody to będą cross country.

~YAMAHA (2011-05-05 20:46:19)

I jeszcze coś te nagrody co on trzyma to są jego ojca kolegi albo w ogóle rekwizyty z wypożyczalni. a ja znam siedmiokrotnego mistrza polski oraz dwa lata z rzędu miał mistrzostwo europy oraz 3 miejsce w 2010 w mistrzostwach świata. No to mam jak szpanowac

~truskafffka (2012-01-15 01:24:06)

Znam go bardzo dobrze i nie miejcie do niego żadnych pretensji jest bardzo dobry w tym co robi i czerpie z tego ogromną energię do życia .

~truskafffka (2012-01-15 01:30:05)

Uwielbiam jego podryw na brwi

~Dropss (2012-01-15 01:31:09)

Uważam ,że Karol ma potencjal . (:

~Ola Jarczok (2012-01-15 01:33:48)

KOCHAM GO !

~Ałł Bejbe < 33 (2012-02-21 14:23:41)

To co wy piszecie to , nie jest nic prawda Karol to mistrz to co robi niech zostanie w jego sercu .. I znam jego siostrę i jest taka sama jak Karol ZAJEBISTA ; )))


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"