Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Liga ROW: Walka o pudło nadal trwa

31.10.2012

W obu ligach walka o pudło trwa. W pierwszej lidze wiadomo, że o mistrzostwo walczy MaxBud z Maratem w bezpośrednim meczu. MaxBudowi wystarcza remis, ale wiadomo, że kalkulowanie się nie opłaca.

W tej kolejce MaxBud wygrał 6-3 z Rymerem, a w meczu Centrum z Maratem przez 45 minut pachniało sensacją, bo gospodarze prowadzili 2-1 po pierwszej połowie. Zryw Maratu w drugiej połowie zaowocował strzeleniem 5 bramek. Drużyna Centrum miała kilka okazji do zmiany rezultatu, ale zawodnicy zmarnowali je. Kto zajmie trzecie miejsce, tego jeszcze nie wiadomo. Najbliżsi tego celu są zawodnicy FC Morgan, którzy w tej kolejce wysoko pokonali zespół Meksyku aż 8-1. Depcze im po piętach drużyna Old Stars, która w tej kolejce pokonała zdegradowaną Victorię 6-2 i zajmuje czwarte miejsce mając tyle samo punktów. W ostatnim meczu sezonu podejmują Rymer. Walcząca o uniknięcie barażów drużyna Rodbudu uległa FC Żory 2-3 i wszystko wskazuje na to, że to oni zagrają w meczu barażowym, gdyż w ostatniej kolejce zagrają z FC Morgan. Drugą drużyną, która może zagrać w barażu jest Centrum, którą czeka ciężka przeprawa z zespołem z Żor. FC Basseno dopisało sobie już wcześniej trzy punkty za mecz z Amatorem oddany walkowerem, a teraz jeszcze zainkasowali trzy punkty za zaległy mecz z Victorią oddany również walkowerem. W ostatniej kolejce podejmują Meksyk.

W drugiej lidze odbył się mecz na szczycie drugoligowej tabeli. Lider rozgrywek, drużyna RKP, która już awansowała do pierwszej ligi podejmowała wice lidera - zespół z Baranowic. W meczu padł wynik remisowy 3-3, który dał gościom awans do wyższej klasy rozgrywkowej. O trzecie miejsce walczy Habrova z Dżonsonami. W tej kolejce obie ekipy pokonały swoich rywali. Habrova zainkasowała trzy punkty w meczu z Continentalem wygrywając 2-1, natomiast Dżonsony pokonały Vikngów 4-1. Przed ostatnią kolejką w lepszej sytuacji wydaje się być drużyna Habrovej, która podejmuje w ostatniej kolejce FC Chwałowice, natomiast drużyna Dżonsonów gra z RKP. W ostatnim meczu Lubar pokonał Iskrę 4-2. Mecz Solszybu z RowRybem nie odbył się.