Piątek, 19 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Adolfa, Leona

Liga ROW: Rodbud zatrzymał lidera!

03.10.2012

Nieoczekiwane rozstrzygnięcie miał mecz lidera pierwszoligowych rozgrywek Maratu z Rodbudem. Z góry skazywani na porażkę zawodnicy gości wysoko zawiesili poprzeczkę liderowi.

Mecz zakończył się wynikiem 3:3, choć Rodbud prowadził już 3:1 i bliski był sprawienia mega sensacji. Jednak zryw lidera przyniósł dwie bramki i mecz skończył się remisem ze wskazaniem na… No właśnie?

Na tym remisie skorzystał MaxBud, który dzięki zwycięstwu z FC Żory 5:4 (wynik hokejowy) zrównał się punktami z liderem. Mecz miał dwa oblicza. Pierwsze 20 minut to zdecydowana przewaga MaxBudu okraszona strzeleniem czterech bramek. Dopiero w tym momencie FC Żory budzą się z letargu i w pierwszej połowie strzelają dwie bramki. Wynik do przerwy 4:2 dla MaxBudu. Po przerwie piątą bramkę strzelił MaxBud i wydaje się, że jest po meczu, ale nic bardziej mylnego. Długa piłka kopnięta w pole karne gości pada łupem napastnika z Żor i jest już tylko 5:3. Chwilę później znów zakotłowało się w polu karnym gości i Żory strzelają czwartą bramkę. Wynik nie uległ zmianie do końca meczu, choć MaxBud strzelił jeszcze jedną bramkę nie uznaną przez sędziego.

Łatwe trzy punkty zgarnął FC Morgan za mecz z Amatorem, na który goście z Boguszowic nie dojechali. Sensacją zakończył się mecz Rymera z Centrum. Goście, którzy tydzień temu ulegli grającym w dziewięciu Old Starsom, z góry skazywani byli na wysoką porażkę, a tutaj niespodzianka. Mecz kończy się wygraną Centrum 1:0. Jak widać, zaangażowaniem i walką można wygrać mecz z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Podobnym wynikiem zakończył się mecz Old Stars z FC Basseno. Tutaj nie było niespodzianki, choć goście starali się jak mogli urwać punkty wyżej notowanemu przeciwnikowi. Grający w jedenastu, a potem w dziesięciu zawodnicy Meksyku nie dali rady Victorii ulegając 2:4.

Kolejne zwycięstwo odniósł lider drugiej ligi. RKP w meczu weteranów amatorskich boisk pokonał Vikingów 4:1 i umocnił się na prowadzeniu. W tej chwili zawodnicy RKP wydają się być głównym kandydatem do awansu. Do czołówki próbuje dołączyć Habrova, która w tej kolejce wygrała z Solszybem 2:1. W derbach Rownia górą RowRyb, który pokonał Iskrę 3:2. Kolejny już raz w tej rundzie ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Continentala. Ich ofiarą padła drużyna FC Chwałowice ulegając 2:5. Lubar po cichu liczył na trzy punkty w meczu z Dżonsonami jednak nic z tego nie wyszło. Goście wygrali ten mecz 4:2 i dzięki temu, że w tej kolejce pauzowały FC Baranowice, wskoczyli na drugie miejsce.

W obu ligach walka trwa na całego. Jedni walczą o mistrzostwo i utrzymanie, a drudzy o awans. Emocje gwarantowane. Tomasz Kowalczuk – Liga ROW