Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jarosława, Marka

Liga ROW: Meksyk ograł lidera

12.06.2012

Do sporej niespodzianki doszło w meczu lidera FC Morgan z Meksykiem. Skazywani na porażkę zawodnicy Meksyku zawiesili wysoko poprzeczkę liderowi. FC Morgan prowadził już 4:2, jednak w drugiej połowie do głosu zaczęli dochodzić „Meksykanie”.

Szybkie kontrataki bez problemu przedostawały się pod pole karne gospodarzy lecz tutaj brakowało „zimnej krwi”. W końcu po strzale zza pola karnego Meksyk trafia do bramki przeciwnika, a wynik brzmi 43. Meksykanie idą za ciosem, strzelając jeszcze dwi bramki i wygrywają ten mecz 4:5. Wynik mógł być wyższy, jednak w końcówce spotkania pomocnik gości nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelając obok słupka.

Ciężką przeprawę mieli zawodnicy FC Żory, którzy wygrali z Rodbudem tylko 3:2, choć przed meczem wydawało się, że wynik będzie o wiele wyższy.

Bez problemu 3 punkty zainkasował Marat, wygrywając z Centrum 6:1 i tym samym zameldował się na drugim miejscu w tabeli.

Potknięcie lidera wykorzystał MaxBud, który wygrał z Rymerem. Jeszcze mecz na dobre się nie zaczął, a już po pierwszym zagraniu MaxBud prowadził 1:0. Gospodarze strzelili jeszcze drugą bramkę i wtedy mecz się wyrównał. Rymer doszedł do głosu, wykonując w tej części gry kilka rzutów rożnych, z których nic nie wpadło do bramki MaxBudu. W odpowiedzi zawodnicy gospodarzy wyszli z kontrą i strzelili bramkę na 3:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. W drugiej połowie MaxBud dołożył jeszcze dwie bramki, a mecz zakończył się wynikiem 5:0. Dzięki temu zwycięstwu MaxBud wskoczył na fotel lidera.

Po zwycięstwie w poprzedniej kolejce teraz gorycz porażki musiała przełknąć Victoria, która uległa na własnym boisku drużynie Old Stars 3:5. Zawodnicy Victorii od 60 minut grali z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce bramkarza gości, jednak tej przewagi nie potrafili wykorzystać. Pnie się w tabeli drużyna FC Basseno, która pokonała Amatora 62.

Przed nami ostatnia kolejka I rundy 1 Ligi ROW, w której spotka się lider rozgrywek MaxBud z Maratem. Druga Liga ROW zakończyła rozgrywki I rundy.