Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

Krzysiek pobił samego siebie

29.06.2010

W Ostrowcu Świętokrzyskim, odbyły się w miniony weekend Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski 12-latków w pływaniu. Wziął u nich udział zawodnik klubu UKS Salmo Żory, Krzysztof Michulec.

Krzysiek zakwalifikował się do tych zawodów, startując w kilku finałach. Zajął 4 miejsce w Polsce na 100 metrów stylem klasycznym, z czasem 1.19.39. Pobił tym samym swój rekord życiowy. Tak wysoką lokatę zdobył, pokonując ok. 220 zawodników z całej Polski. Startując na 200 metrów stylem klasycznym, zajął 11 miejsce – tak jak w starcie na 100 metrów stylem zmiennym.

Swoje sukcesy Krzysztof, będący uczniem Szkoły Podstawowej nr 17 w Żorach, osiągnął dzięki sumiennemu i wytrwałemu treningowi w klubie. Zawodnik ten jest pierwszym reprezentantem naszego miasta, który odniósł taki sukces w pływaniu.

Klub UKS Salmo Żory i jego trenerzy są dumni, że mają takiego zawodnika i mogli po części przyczynić się do tego znaczącego osiągnięcia.

Dziękujemy nie tylko Krzysiowi i trenerom , ale także rodzicom którzy wspierali i nadal wspierają i motywują syna do ciężkich treningów i pracy jaką trzeba włożyć by mieć z tego radość i satysfakcję. info: SALMO Żory (ok)