Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.  Imieniny: Danuty, Jana

Kryminalne gadanie. Biblioteka zaprasza na spotkanie z Katarzyną Gacek i Maciejem Kaźmierczakiem, 12 czerwca, 18:00

08.06.2024

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu: Kryminalne gadanie. To spotkania łączone dwóch pisarzy, podczas których rozmawiają oni o swojej twórczości, ale nie tylko... Zahaczają o wątek swoich inspiracji, wymieniają się poglądami i w ogóle starają się odpowiedzieć na kluczowe pytanie: jak żyć?


Katarzyna Gacek, autorka bestsellerowych powieści dla czytelników od siedmiu do stu siedmiu lat. Pisze lekkie kryminały obyczajowe (cosy crime), scenariusze filmowe i książki dla młodych czytelników. Jej powieść kryminalna: W jak morderstwo, doczekała się ekranizacji na Netflixie. Najnowsza seria autorki, której bohaterkami są detektywki z agencji „Czajka”, to „Pies ogrodnika” (nominowany w 2023 r. do Nagrody Wielkiego Kalibru) oraz „Gra pozorów”. Tom trzeci, „Krew z krwi”, ukazał się na początku roku. Katarzyna Gacek jest z wykształcenia psychologiem, ukończyła kurs detektywistyczny. Mieszka pod Warszawą, ma troje dzieci, pięć kotów i psa. Aktywność autorki w mediach społecznościowych można śledzić na Facebooku: Katarzyna Gacek – autorka i Instagramie: @gacekpisze

Maciej Kaźmierczak, autor serii kryminalnej z komisarzem Robertem Foksem: Pomsta (2023), Skowyt (2023), Larwy (2024), łódzkiej serii z podkomisarz Kamilą Szolc: Martwy ptak (2021), Nikt (2022), Porzuceni (2022) oraz thrillerów: Dziennikarz (2020), To mnie zabije (2023). Prowadzi popularne w mediach społecznościowych strony: Lepiej nie będzie i Poważny Postczłowiek, na których publikuje pesymistyczne teksty i grafiki. Znalazł się na liście 30 najpoczytniejszych autorów w raporcie Biblioteki Narodowej o stanie czytelnictwa książek w Polsce w 2022 r. Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Mieszka w Łodzi.

UDZIAŁ W SPOTKANIU BEZPŁATNY. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: w Informacji-Recepcji osobiście, telefonicznie (nr 32 43 44 584/32 43 43 197, wew. 20) lub mailowo na adres informacja@mbpzory.pl.

Udział w wydarzeniu oznacza zgodę na publikację wizerunku w mediach społecznościowych i na stronie internetowej biblioteki.

Źródło: MBP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"