Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 04 października 2023 r.  Imieniny: Franciszka, Rozalii

Koncert Światła w kościele Kleszczowie

16.11.2022

Koncert Światła w Żorach. Najpiękniejsze pieśni adwentowe wybrzmią w kościele parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Kleszczowie. 

Koncert światła to koncert najpiękniejszych polskich pieśni adwentowych, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. To wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich ceniących polską kulturę, tradycję i muzykę. 

Wykonawcy koncertu łączą XVI-wieczne melodie pieśni okresu adwentu z nowoczesnym brzmieniem instrumentów elektronicznych. Nawiązują do najbardziej popularnych utworów okresu adwentu, ale i odkrywają te mniej znane. Podczas koncertu dźwięk współgra z efektami świetlnymi, tworzonymi na żywo przez realizatora. Jest to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które tworzą profesjonalni muzycy, a całość dopełnia głęboka symbolika związana z adwentem. Wystąpią artyści znani z wielokrotnie utytułowanego zespołu SĄSTĄD i wybitne jazzowe osobowości - saksofonista Szymon Kamykowski, perkusista Szymon Madej oraz gość specjalny, wokalistka Basia Pospieszalska.

Koncert odbędzie się w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w żorskiej dzielnicy Kleszczów przy ul. Pszczyńskiej 59 dn. 27.11.2022 r. godz. 18:00. Wstęp wolny.

Źródło: UM ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"