Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 27 maja 2024 r.  Imieniny: Augustyna, Jana, Juliana

Kolejne rekordy lekkoatletów z Żor

29.05.2012
Kolejne rekordy lekkoatletów z Żor

W Wojewódzkiej Gimnazjadzie w lekkiej atletyce, która odbyła się w miniony weekend w Częstochowie uczniowie Gimnazjum nr 4 zdobyli aż trzy medale.

W zawodach uczestniczyło blisko 500 uczniów z 16 najlepszych szkół województwa, których reprezentacje wygrały eliminacje miejskie i rejonowe.
Gimnazjaliści z Żor zdobyli trzy medale. Najszybsza młodziczka w Polsce – Ewa Swoboda zdeklasowała swoje rywalki w biegu na 100m i z wynikiem 12,21 s zdobyła złoty medal. Trzecioklasista Dominik Siemianowski zajął III miejsce w skoku dal z wynikiem – 5,61m. Również trzecie miejsce, ale w biegu na 300 m zajął Grzegorz Biernat - w rywalizacji ze starszymi kolegami uzyskał doskonały wynik 37,40 s, który stanowi jego nowy rekord życiowy i jest trzecim wynikiem w Polsce w kategorii młodzików.
Pozostali reprezentanci Gimnazjum nr 4 również poprawili swoje rekordy życiowe, a na szczególne wyróżnienie zasługują: Aleksandra Kominiarczyk w biegu na 100 m, Aleksandra Jankowska, Hanna Szczypka, Aleksandra Kalus w biegu na 600 m, Wiktoria Wajda – 300 m, Anna Grochowska i Karolina Krause w pchnięciu kulą, Michał Trot w biegu na 100 m, Mateusz Wajs i Bartosz Szczepaniak w biegu na 300 m, Julian Boronowski, Adrian Kalita i Maciej Lesisz w biegu na 1000 m, Bartosz Oszczęda w skoku w dal, Mateusz Waleczek w pchnięciu kulą.

Gimnazjum nr 4 oraz Uczniowski Klub Sportowy „Czwórka Żory” ogłasza dodatkowy nabór kandydatów do klasy sportowej o profilu lekka atletyka (biegi, skoki, rzuty). Zajęcia sportowe będzie prowadzić trener lekkiej atletyki. Zapisy do klasy i informacje dotyczące naboru pod nr tel. 695 457 573 lub w sekretariacie szkoły. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą szybko biegać i daleko skakać! Info G-4


Grzegorz Biernat - III miejsce


Grzegorz Biernat


Ewa Swoboda - I miejsce


Ewa Swoboda


Julian Boronowski


Dominik Siemianowski - III miejsce


Drużyna dziewcząt G4


Drużyna chłopców G4Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"