Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Kolejne rekordy lekkoatletów z Żor

29.05.2012

W Wojewódzkiej Gimnazjadzie w lekkiej atletyce, która odbyła się w miniony weekend w Częstochowie uczniowie Gimnazjum nr 4 zdobyli aż trzy medale.

W zawodach uczestniczyło blisko 500 uczniów z 16 najlepszych szkół województwa, których reprezentacje wygrały eliminacje miejskie i rejonowe.
Gimnazjaliści z Żor zdobyli trzy medale. Najszybsza młodziczka w Polsce – Ewa Swoboda zdeklasowała swoje rywalki w biegu na 100m i z wynikiem 12,21 s zdobyła złoty medal. Trzecioklasista Dominik Siemianowski zajął III miejsce w skoku dal z wynikiem – 5,61m. Również trzecie miejsce, ale w biegu na 300 m zajął Grzegorz Biernat - w rywalizacji ze starszymi kolegami uzyskał doskonały wynik 37,40 s, który stanowi jego nowy rekord życiowy i jest trzecim wynikiem w Polsce w kategorii młodzików.
Pozostali reprezentanci Gimnazjum nr 4 również poprawili swoje rekordy życiowe, a na szczególne wyróżnienie zasługują: Aleksandra Kominiarczyk w biegu na 100 m, Aleksandra Jankowska, Hanna Szczypka, Aleksandra Kalus w biegu na 600 m, Wiktoria Wajda – 300 m, Anna Grochowska i Karolina Krause w pchnięciu kulą, Michał Trot w biegu na 100 m, Mateusz Wajs i Bartosz Szczepaniak w biegu na 300 m, Julian Boronowski, Adrian Kalita i Maciej Lesisz w biegu na 1000 m, Bartosz Oszczęda w skoku w dal, Mateusz Waleczek w pchnięciu kulą.

Gimnazjum nr 4 oraz Uczniowski Klub Sportowy „Czwórka Żory” ogłasza dodatkowy nabór kandydatów do klasy sportowej o profilu lekka atletyka (biegi, skoki, rzuty). Zajęcia sportowe będzie prowadzić trener lekkiej atletyki. Zapisy do klasy i informacje dotyczące naboru pod nr tel. 695 457 573 lub w sekretariacie szkoły. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą szybko biegać i daleko skakać! Info G-4