Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jerzego, Wojciecha

KMP wygrała Grand Prix

01.07.2010

Wielobój sprawnościowy - ostatni z turniejów cyklu Grand Prix Żor zakładów pracy edycja 2010, rozegrano 27 czerwca. Ostatecznie zwyciężyła Komenda Miejska Policji w Żorach.

W całym cyklu zmagań, który miał na celu w formie rozrywki, a także sportowej rywalizacji wyłonić najbardziej usportowiony zakład pracy z terenu naszego miasta, zwyciężyli reprezentanci KMP, wyprzedzając o 3 punkty zespół AS Vending oraz o 5 punktów drużynę ZTK. Uczestnicy imprezy rywalizowali od kwietnia, startując w 6 turniejach.

Wszystko zaczęło się od turnieju piłki nożnej. W maju rywalizowano w zawodach strzeleckich oraz siatkówce. W czerwcu odbyły się trzy konkurencje – turniej koszykówki, zawody indywidualne (turniej w piłkarzyki, turniej tenisa stołowego, kręgle) oraz wspomniany wcześniej wielobój sprawnościowy. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary i nagrody, dodatkowo zespół KMP Żory został nagrodzony za największą liczbę kobiet reprezentującą zakład pracy we wszystkich konkurencjach.

W wielkim finale Grand Prix Żor oprócz uczestników w konkurencjach mogli wystartować współmałżonkowie. Przygotowano wiele atrakcji, m.in. gigantyczne piłkarzyki, bramkę celnościową, dmuchaną zjeżdżalnię i plac zabaw dla dzieci, urządzenie „kopacz”, czy też piłkarzyki stołowe. Uczestnicy otrzymali talony na posiłek. Zawodników do boju zagrzewał konferansjer. W wieloboju sprawnościowym, do którego zaliczano 5 konkurencji zwyciężyli zawodnicy ZTK Żory. Wygrali oni w trzech z pięciu konkurencji (gigantyczne piłkarzyki, bramka celnościowa, wyścigi w taśmie). Drugie miejsce zajął zespół AS Vending wygrywając konkurencję wyścigów w potrójnych spodniach. Trzecie miejsce przypadło KMP Żory, która nie znalazła pogromcy w wyścigach na gąsienicy. W niepełnym składzie do rywalizacji przystąpił Geo-Bud (uczestniczył w 3 konkurencjach). W zabawie nie wziął udziału Urząd Miasta. info: MOSiR (ok)