Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Karatecy przywieźli srebro

12.12.2011

Dwa srebrne medale wywalczyli żorscy karatecy na III Mikołajkowym Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w sobotę 10 grudnia w Jastrzębiu Zdroju.

Zawodnicy klubu Karate Kyokushin „Shogun” Żory startowali zarówno w kategorii kata (pokazy układów formalnych), jak i kumie (walka pełnokontaktowa). W kategorii kumite seniorów do 75 kg srebro wywalczył Bartosz Cębrzyna, zaś w kategorii kata do lat 10 srebro wywalczył Kacper Danilkiewicz. Otrzymał on również puchar za najładniej wykonanego kata spośród wszystkich uczestników, a najmłodszy z naszych reprezentantów - Dominik Chabrzyk (tuż za podium) otrzymał nagrodę specjalną - Puchar za ducha Kyokushin.
To kolejny sukces żorskich karateków (obchodzących w tym roku 30 – lecie działalności) w sezonie, który zaliczyć trzeba do bardzo udanych. Warto przypomnieć, że w październiku zawodnicy przywieźli złoto i brąz z Międzynarodowego Turnieju Karate w Sieradzu. info: Tomasz Górecki (Shogun Żory), fot. Dariusz Kudyk (Shogun Żory)

Na zdj.: Piotr Danilkiewicz (ojciec Kacpra), Kacper Danilkiewicz, sensei Jerzy Ludziejewski, Bartosz Cębrzyna, Łukasz Chabrzyk (ojciec Dominika), Dominik Chabrzyk.