Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

Karate sposobem na życie

10.09.2015

Uważają tak nie tylko karatecy ale również żorskie władze miasta. Od 15 września bowiem Klub Sztuk Walki Shogun Żory rozpocznie w ramach swych treningów program „Sztuki walki sposobem na aktywny styl życia” współfinansowany przez Gminę Miejską Żory w ramach programu „Organizowanie zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży, służących prowadzeniu zdrowego stylu życia, jako alternatywy spędzania czasu wolnego”.

Program skierowany jest zarówno dla młodzieży starszej z gimnazjów i liceów, uczniów szkół podstawowych a nawet najstarszych przedszkolaków. Japońskie dzieci właśnie w tym wieku rozpoczynają swe treningi, by po wielu latach ćwiczeń osiągać stopnie mistrzowskie. W żorskim programie prowadzonym przez KSW Shogun chodzi jednak nie tylko o dążenie do doskonałości i perfekcji ale przede wszystkim o znalezienie dla młodych ludzi takich form spędzania wolnego czasu, które z jednej strony byłyby dla nich atrakcyjne, z drugiej zaś, powodowały ich właściwy rozwój fizyczny. Główne cele programu to m.in. wzrost aktywności ruchowej dzieci i młodzieży poprzez trening sztuk walki oraz zajęcia ogólnorozwojowe, przybliżenie dzieciom i młodzieży zdrowych zachowań i pozytywnych autorytetów, rozwijanie pozytywnych cech charakteru, takich jak stanowczość, opanowanie, wytrwałość, skromność, szacunek dla starszych.

W tej chwili na zajęcia w klubie KSW Shogun Żory regularnie przychodzi około 80 osób, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Jedni marzą o karierze sportowej – w ubiegłym sezonie zawodnicy klubu zdobyli 26 medali, inni na treningi przychodzą, by sprawdzić samych siebie, poprawić kondycję, ciekawie spędzić wolny czas.

Zajęcia w klubie KSW Shogun Żory prowadzi licencjonowany instruktor karate sensei Dariusz Kudyk. Zajęcia odbywać się będą w Zespole Szkół Budowlano-Informatycznych przy ul. Rybnickiej 5:

- KARATE KIDS (dzieci 5-10 lat + rodzice): wtorek i czwartek – godz.17:30

- KARATE KYOKUSHIN (dzieci +10/młodzież/dorośli): wtorek i czwartek – godz.18:30

- MMA (młodzież +14/dorośli): środa i piątek – godz.18:30

- IAIDO (młodzież +12/dorośli): piątek – godz.17:30

Bliższe informacje na stronach internetowych klubu: shogun-zory.pl lub karate-zory.pl oraz na fanpage-u na facebooku. Kontakt: sensei Dariusz Kudyk - tel: 697567259, emeil: shogun.zory@interia.pl, gg: 46056377.

info. KSW Shogun


Komentarze:
~Żorzanin (2015-09-16 18:47:58)

Szkoda że nie jest stosowana przysięga DOJO. Zarząd Chełpi się klubem a nie jest jego założycielem.


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"