Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 14 czerwca 2024 r.  Imieniny: Rufina, Walerego

Kalinowski - Industrialnie

31.01.2012
Kalinowski - Industrialnie

"Industrialnie" - to tytuł wystawy zdjęć Rafała Kalinowskiego, współpracownika naszego portalu i "Gazety Żorskiej". Do końca lutego możecie oglądać wystawę  codziennie w Galerii Centralnej żorskiej biblioteki na os. Pawlikowskiego.  

Rafał Kalinowski to kolejny żorski fotograf, prezentujący swe zdjęcia na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach, działającej w niej Galerii Centralnej. Na wystawie zatytułowanej "Industrialnie", będziemy mogli podziwiać jego prace wykonane w KWK Moszczenica, Kaflarni Gnidzińskich w Strumieniu, czy w żorskiej Odlewni Żeliwa. Czytelnicy "Gazety Żorskiej" i naszego portalu znają zdjęcia Rafała Kalinowskiego bardzo dobrze, bowiem często goszczą na łamach "Gazety" i portalu. Jego prace możecie podziwiać również w naszej internetowej Fotogalerii portalu zory24.pl. Był także uczestnikiem ostatnich warsztatów, odbywających się w ramach II Żorskiego Pleneru Fotograficznego, w których także pozował do zdjęć, jako specjalnie ucharakteryzowany model. Info:Deko/MBP w Żorach

Kliknij i zobacz zdjęcia Rafała Kalinowskiego z II Żorskiego Pleneru Fotograficznego.

Możesz też sprawdzić jakim królem był podczas Pleneru.

Wystawa zdjęć Rafała Kalinowskiego pt. "INDUSTRIALNIE".
16.01. - 29.02.2012 r. Galeria Centralna MBP w Żorach os. Pawlikowskiego PU-13.

Autor zdjęć o sobie:
„Fotografią interesuję się od czasu, kiedy mój Tato dał mi swój aparat Zenith TTL. To on pokazał mi jak robić zdjęcia, jak działa przesłona, jak zgrywać to z czasem naświetlania. Tak to się zaczęło. Tak naprawdę przygodę z fotografią zacząłem w 2003 roku kiedy, to kupiłem swój pierwszy aparat cyfrowy. Potem już było łatwiej. Nie lepiej, bo kliszy fotograficznej nic nie przebije, tylko wygodniej, fotografowanie cyfrowe, daje większe, prostsze do zrealizowania możliwości.
Po przeprowadzeniu się do Żor w 2007 roku złapałem kontakt z Żorskim Klubem Fotografii "KADR". Znajomość ta trwa do tej pory. Wyjeżdżamy na różne plenery, fotografując miejski plener odwiedziliśmy mi.n.: Cieszyn, Strumień z piękną Kaflarnią Gnidzińskich, Stramberk w Czechach, Stary i Nowy Jicin też w Czechach, Bielsko Białą, Racibórz i wiele innych wspaniałych miast. W galerii w kawiarni Wall Street Cafe wystawiłem swoje prace, pod tytułem " Świątynia Dumania". Uczestniczyłem w wystawach elektronicznych w Festiwalach Fotografii w Rybniku, oraz w Foto-Tonie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach, za co bardzo Pani kierownik Biblioteki dziękuję. Ostatnio też wystawiłem swoje prace w Galerii w Klubie Spinoza, była to wystawa papierowa z podróży po Grecji.
Współpracuję także z Gazetą Żorską reportażowo oprawiając imprezy odbywające się
w mieście Żory.
Najbardziej lubię fotografować obiekty architektoniczne. Kościoły, wnętrza kościołów - takie fantastycznie majestatyczne, obiekty użyteczności publicznej, miejski detal. Obiekty zapomniane, jak stare zamknięte zakłady górnicze: Była KWK Moszczenica w Jastrzębiu Zdroju, czy wspomniana już Kaflarnia Gnidzińskich. Podróżując dokumentuję miejsca w których się znajduję, min w Grecji: Na Krecie, wyspie Rodos, w Turcji: Kapadocja.”
Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"