Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

Kacper Milbrant Mistrzem Śląska

21.06.2019

W niedawnych gliwickich Mistrzostwach Śląska Open, Kacper Milbrant z Żor, reprezentujący KS AZS AWF Katowice zdobył 5 medali.

Złoty na dystasie 200 m stylem dowolnym w kategorii 16-18 lat i co za tym idzie tytuł Mistrza Śląska. Wynik uzyskany na tym dystasie pozwolił Kacprowi stanąć na najniższym podium w kategorii open i brązowy medal. W konkurencji 100 m stylem dowolnym wywalczył medal srebrny w kategorii 16-18 lat, i też brązowy medal brązowy w kategorii open. Natomiast na dystanie 50 m stylem dowolnym Kacper stanął na najniższym podium w kategorii 16-18 lat.

Zawody te to kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Polski, które odbędą się w lipcu. Warto dodać, że w maju, szkoła do której uczęszcza Milbrant (SMS Oświęcim) po raz kolejny wywalczyła tytuł najlepszej szkoły sportowej w Polsce.

Gratulacje dla zawodnika i trenera Przemysława Ptaszyńskiego oraz dla całego sztabu szkoleniowego SMS Oświęcim.

Zawodnik składa podziękowania Miastu Żory za coroczne wsparcie, które pozwala mu spełniać sportowe marzenia.