Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 16 sierpnia 2022 r.  Imieniny: Rocha, Stefana

JUTRO: Międzynarodowy Wyścig Kolarski ze startem w Żorach. Będą utrudnienia w ruchu

28.06.2022

W środę, 29 czerwca w Żorach wystartuje 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Utrudnienia przewidywane są w godzinach 9:30 – 10:40. 

Ceremonia rozpoczęcia Wyścigu odbędzie się w Parku Cegielnia przy ul. Folwareckiej w Żorach o godz. 9:30. Później nastąpi prezentacja wszystkich ekip kolarskich i start honorowy. Kolarze ruszą o godz. 10:15 spod hali MOSiR przy ul. Folwareckiej, gdzie zaplanowano start ostry. Peleton dojedzie do Alei Armii Krajowej, gdzie skręci w prawo i będzie kierował się do ul. Na Rudą, skąd kolarze pojadą ul. Pszczyńską w kierunku Rudziczki.

Ze względu na organizację i bezpieczeństwo uczestników wyścigu, poruszanie się ulicami znajdującymi się w obrębie trasy będzie niemożliwe od godz. 9:30. Aby uniknąć korków, kierowcy podróżujący autostradą A1 powinni korzystać z węzła Świerklany. Do Pszczyny najlepiej będzie dojechać przez Pawłowice, ponieważ na czas trwania przejazdu, nie będzie możliwości skrętu w ul. Pszczyńską z DK81. 

Prosimy wszystkich, którzy w tym dniu będą przemieszczać się w pobliżu wyznaczonych tras wyścigu o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności. Zachęcamy mieszkańców do bezpiecznego kibicowania!

Kolarze będą mieli w sumie do pokonania aż 772 kilometry. Trasa wyścigu będzie przebiegać przez województwa śląskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Wyścig zakończy się 2 lipca na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Sponsorami etapowymi wyścigu w Żorach są Nifco Korea Poland Sp z o.o., Extral Sp. z o.o., Zakłady Techniki Komunalnej Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Info. UM ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2022 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"