Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 01 grudnia 2023 r.  Imieniny: Edmunda, Natalii

Justyna Święty-Ersetic gościem XI Żorskiego Biegu Ulicznego!

07.09.2018
Justyna Święty-Ersetic gościem XI Żorskiego Biegu Ulicznego!

Od czerwca trwają zapisy do XI edycji biegu. Wiemy już, że 14 października w Żorach biegać z nami będzie wyjątkowy gość specjalny - Justyna Święty-Ersetic!

Na dzień dzisiejszy zapisało się już prawie 400 zawodników. Zapisów oraz wpłat można dokonać na portalu datasport.pl. w kwocie 40 zł do 30.09.2018 lub w późniejszym terminie od 1.10.2018 do 7.10.2018 w kwocie 60 zł oraz w dniu zawodów 14.10.2018 pod warunkiem niewyczerpania limitu 990 osób - w kwocie 120 zł.


Od dziesięciu lat udaje się organizatorom zapraszać na bieg gościa specjalnego ze świata sportu, który swoją obecnością podnosi walory żorskiej imprezy. W ubiegłym roku z zawodnikami bawił się Szymon Ziółkowski. Natomiast już dziś możemy potwierdzić, że 14 października biegać z nami będzie w Żorach Justyna Święty-Ersetic. Przypomnijmy że jest ona dwukrotną złotą medalistką tegorocznych ME w lekkiej atletyce z Berlina w biegu na 400m oraz w sztafecie 4x100m oraz brązowa medalistka MŚ w sztafecie 4 × 400 metrów z 2017. Wychowanka Victorii Racibórz, obecnie zawodniczka AZS-AWF Katowice. Przeszła do historii polskiego sportu, gdy w ciągu półtorej godziny w Berlinie zdobyła dwa złote medale indywidualnie i w sztafecie. Stała się najszybszą Polką na dystansie 400 m od czasów Ireny Szewińskiej.


Przypomnijmy, iż organizatorzy w tegorocznej edycji zachowali w zapisach regulaminowych wartości nagród finansowych z zeszłorocznego jubileuszowego biegu a limit uczestników zwiększono do 990 osób. W tym roku ilość kategorii poszerzono o kolejne dwie. Tym samym uczestnicy mogą zapisywać się teraz aż do 15 kategorii wiekowych. Tak jak w poprzednich latach mniej wytrawni biegacze będą mogli spróbować swoich sił w imprezie towarzyszącej, czyli "Biegu po zdrowie" na dystansie 2,5 km, na który zapisać się będzie można w dniu imprezy.
Jak widzicie, szykuje się wiele atrakcji zarówno dla wytrawnych biegaczy, jak i amatorów. A autografy i zdjęcia z naszą złotą medalistką zapewne będą świetną pamiątką dla uczestników oraz kibiców. Zakochane w bieganiu Żory zapraszają. info: MOSiRAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"