Kino Na Starówce

Kino Helios

Niedziela, 09 listopada 2025 r.  Imieniny: Aleksandra, Ludwika

Jubileusz 50-lecia Technikum nr 1 w Żorach

09.11.2025
Jubileusz 50-lecia Technikum nr 1 w Żorach

To był wyjątkowy jubileusz Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Żorach. Placówka działa już bowiem od 50 lat! Wydarzenie było także okazją, żeby odsłonić kolejną figurkę Żorka - profesjonalisty.

7 listopada br. w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala upamiętniająca ten wyjątkowy jubileusz. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta i kuratorium oświaty, a także lokalni działacze, prywatni darczyńcy i sponsorzy na co dzień wspierający placówkę w jej rozwoju, emerytowani i obecni nauczyciele, i wiele innych osób.

Cała uroczystość przebiegała w podniosłej i serdecznej atmosferze. Najpierw odśpiewano hymn państwowy, a po nim głos zabrała głos zabrała Aneta Polok - dyrektor Technikum nr 1, która podziękowała wszystkim i każdemu z osobna za wszelką pomoc, jaką jej placówka otrzymała w ciągu ostatnich lat.

To święto tych wszystkich, którzy kreowali i wpływali na atmosferę naszej szkoły. To także święto uczniów – obecnych, jak i absolwentów, którzy niejednokrotnie napawają nas dumą i są największym prezentem, jaki otrzymuje nasz zespół pedagogiczny.
To dzień wspomnień, wzruszeń i refleksji, ale też okazja do radości i wspólnego świętowania. Każdy, kto był częścią naszej szkolnej społeczności, pozostawił po sobie ślad – w murach szkoły, w sercach nauczycieli i w historii, którą razem tworzymy.

Życzenia dalszego rozwoju przekazał Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory, wręczając dyrektor Anecie Polok pamiątkowy grawerton i podkreślając osiągnięcia, jakie ma na swoim koncie szkoła.

Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika to miejsce, w którym edukacja spotyka się z nowoczesnością. Świat wokół nas zmienia się w błyskawicznym tempie – pojawiają się nowe technologie, nowe zawody i nowe wyzwania. Widzę, że w tej szkole nie tylko podąża się za tymi zmianami, ale aktywnie się je współtworzy.

Jubileuszowa gala miała wyjątkową oprawę muzyczną i artystyczną. Organizatorzy zadali sobie wiele trudu, aby uroczystość była na miarę tak ważnego jubileuszu, dlatego też w jej przygotowanie zaangażowana została cała szkolna społeczność - w postaci uczniów, nauczycieli i absolwentów.

Po uroczystej gali, przed bramą szkoły odbyło się oficjalne odsłonięcie kolejnej figurki Żorka - profesjonalisty. Figurka jest wykonana z brązu i posiada atrybuty majsterkowicza, jak przystało na przedstawiciela Technikum nr 1 - kask z logiem szkoły, a w dłoniach laptopa i klucz francuski.zory.pl



Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2025 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"