Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 07 grudnia 2023 r.  Imieniny: Ambrożego, Marcina

Jesteś właścicielem zabytku? Możesz otrzymać dotację na jego remont

11.08.2022
Jesteś właścicielem zabytku? Możesz otrzymać dotację na jego remont

Od 1 września br. wchodzi w życie nowa uchwała w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków, położonych na obszarze Miasta Żory. Daje ona właścicielowi obiektu zabytkowego możliwość pozyskania dotacji na jego renowację.

Najważniejszą zmianą jest nowy termin składania wniosków dotacyjnych. Należy je składać w terminie od 1 września do 31 października roku poprzedzającego rok udzielenia dotacji – chcąc prowadzić prace w 2023 roku wniosek należy złożyć w 2022 roku.

Dotacja będzie mogła być udzielona na początku roku, co znacznie wydłuży czas na przeprowadzenie prac przy obiektach zabytkowych. Dotacje udzielane będą jedynie do prac planowanych i nie ma możliwości refundowania kosztów nakładów koniecznych poniesionych  na prace w roku poprzedzającym.

Przypominamy, że dotacja może być udzielana dla obiektów wpisanych do gminnej ewidencji zabytków oraz do obiektów wpisanych do rejestru zabytków.       

Wykaz obiektów objętych ochroną konserwatorską, wpisanych  do gminnej ewidencji zabytków znajduje się w BIP Urzędu Miasta Żory

Wniosek o udzielnie dotacji jest załącznikiem do uchwały zamieszczonej poniżej. Szczegółowych informacji udziela Miejski Konserwator Zabytków, Urząd Miasta Żory, Rynek 9, pokój 206, e-mail: mkz@um.zory.pl  tel. 32 43 48 179.

Źródło: UM Żory

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"