Sobota, 27 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Teofila, Zyty

Jedenaście medali żorskich lekkoatletów

05.03.2012

Zakończył się halowy sezon dla lekkoatletów. Czas na podsumowanie startów pod dachem zawodników żorskiego klubu UKS Czwórka. 11 medali, Mistrzostwo Polski i rekord Polski to ich nie mały dorobek sezonu halowego 2012. Przypomnijmy sobie medalowy dorobek.

Sezon halowych zawodów trwał od 7 stycznia do 26 lutego i obejmował: Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Halowe Mistrzostwa Śląska seniorów, juniorów i młodzików oraz mityngi lekkoatletyczne. Szczęśliwą passę rozpoczął multimedalista żorskiej „Czwórki”, KRZYSZTOF SZYMOSZEK, który zdobył 3 medale: na Halowych Mistrzostwach Śląska złoto w skoku w dal (7,06 m) i brąz w biegu na 60 m (7,07 sek). Następnie był bezkonkurencyjny na skoczni w Spale i z wynikiem 7,26 m zdobył swój piąty złoty medal Mistrzostw Polski! Najszybsza młodziczka w Polsce EWA SWOBODA, również nie dała szans swoim rywalkom. Na swoim koronnym dystansie ustanowiła halowy rekord Polski młodziczek w biegu na 60 m 7,71 sek. Na Mistrzostwach Śląska zdobyła dwa medale złoto na 60m i brąz na 600m. Dużą niespodziankę sprawił młodzik GRZEGORZ BIERNAT, który z Mistrzostw wrócił ze złotym krążkiem w biegu na 600 m. Na tym samym dystansie, ale w kategorii juniorów brązowy medal zdobył PATRYK BRZĄKALIK. Bardzo dobrą formę w biegu na 2000 m zaprezentowały seniorki „Czwórki”: IZABELA LUBSZCZYK zdobyła srebrny medal, tuż za nią na trzecim miejscu uplasowała się ELŻBIETA KIŚLUK, zdobywając brązowy medal. Ten sam krążek, ale w biegu na 1000 m zdobyła juniorka, ALICJA SICIŃSKA. Na zakończenie zawodów „czterystumetrowiec” MAREK KOS wystartował na dystansie 200 m, zdobywając brązowy medal.
W ostatni weekend lekkoatleci rozpoczęli już starty w biegach przełajowych.

O wszystkich startach, sukcesach, zwycięstwach i medalach żorskich lekkoatletów na bieżąco pomogliście, możecie i będziedzie mogli przeczytać na portalu zory24.pl. Info: UKS "Czwórka"/DeKo