Piątek, 29 marca 2024 r.  Imieniny: Cyryla, Wiktoryna

Jak oni strzelają!

05.10.2011

Na koncie zawodników z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego znalazły się ostatnio kolejne sukcesy. Tytuły Mistrza Polski i Mistrza Śląska, to najważniejsze z nich.

Podczas Mistrzostw Śląska w Strzelaniu Kulowym, które odbyły się 17-18 września w Siemianowicach Śląskich, Zbigniew Winiatorski zdobył tytuł Mistrza Śląska w kategorii „pistolet centralnego zapłonu (duży kaliber, 25 m)” i tytuł Wicemistrza Śląska w strzelaniu z pistoletu dowolnego (mały kaliber, 25 m). W tej ostatniej konkurencji, w kategorii juniorów startował Jakub Urbańczyk, który wywalczył IV miejsce. Na Mistrzostwach Polski LOK, 23-25 września w Krakowie, wykazał się natomiast Grzegorz Wroński, który strzelając z „pistoletu pneumatycznego” (10 m), zdobył tytuł Mistrza Polski. Na tych samych zawodach, zajął też V miejsce w konkurencji „pistolet dowolny”. Grzegorz Wroński dostał się również do finału Pucharu Polski w Strzelectwie Sportowym (15-18 września w Zielonej Górze), uzyskując wysokie wyniki w prestiżowych zawodach - Rundach Pucharu Polski i Mistrzostwach Polski. W kategorii „pistolet dowolny (mały kaliber, 50 m)" zajął IX miejsce, natomiast strzelając z pistoletu pneumatycznego (10 m) wywalczył X pozycję. Niepokonany okazał się w Bochni, 9-11 września, podczas Ogólnopolskich Podziemnych Zawodów Strzeleckich z broni pneumatycznej, gdzie zajął I miejsce, strzelając z pistoletu na 10 metrów. W tej samej konkurencji, lecz w innych kategoriach, wysokie pozycje zajęło dwóch innych zawodników żorskiego Bractwa. Paulina Wrońska (kat. seniorki) wystrzelała III miejsce, natomiast Jakub Urbańczyk (kat. juniorzy) – miejsce IV. pc-s