Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 29 lutego 2024 r.  Imieniny: Lutosława, Romana

IX Żorski Bieg Uliczny

22.09.2016

Już tylko miesiąc pozostał do największej imprezy biegowej w Żorach, która od dziewięciu lat organizowana jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zegar umieszczony na stronie biegu http://bieguliczny.zory.pl/ nieuchronnie odlicza czas który pozostał miłośnikom biegania na przygotowanie się do startu w IX Żorskim Biegu Ulicznym.

Przypominamy że zawodnicy i zawodniczki 16 października będą mogli rywalizować w dwóch biegach: "Biegu głównym" na dystansie 10 km oraz „Biegu po zdrowie” na dystansie 2,5 km. „Bieg główny” odbędzie się na dystansie 10 km a jego trasa od kilku lat posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Uczestnicy w swoich pakietach startowych znajdą pamiątkowy numer startowy i koszulkę oraz bon na posiłek. Na mecie otrzymają także pamiątkowe medale. Wzór koszulki i medalu można już zobaczyć na stronie biegu. Na zwycięzców w 11 kategoriach wiekowych czekać będą nagrody finansowe oraz statuetki. Zapisy internetowe potrwają tylko do 30 września lub osiągnięcia limitu (tegoroczny limit to 900 osób). Jeżeli limit nie zostanie osiągnięty, będzie się można zapisać w dniu zawodów, ale za znacznie wyższą kwotę wpisowego. Do tej pory swój udział potwierdziło już prawie 600 osób. Nie czekajcie z decyzją, zachęcamy do rejestracji już w dniu dzisiejszym. Informujemy również że bieg główny zaliczany jest do Grand Prix 2016 Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w biegach masowych.

Na nieco mniej wytrawnych biegaczy czeka w tym dniu trasa 2,5 km w „Biegu po Zdrowie”. W zeszłorocznej edycji pobiegły na niej dzieci, dorośli i całe rodziny oraz wielu przedstawicieli klubów, stowarzyszeń i organizacji. Razem nieco ponad 900 osób. Organizatorzy liczą w tym roku na podobną frekwencję. Udział w biegu jest bezpłatny, a każdy z uczestników na mecie otrzyma pamiątkowy medal prezentowany na stronie biegu. Uwaga zapisy na ten bieg indywidualne tylko w dniu zawodów. Maksymalnie wystartować może 950 osób. Wszyscy uczestnicy imprez biegowych będą uprawnieni do udziału w konkursach z cennymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

Wszystkie dodatkowe informacje znajdują się w regulaminach biegów dostępnych na stronie Mosir Żory lub na stronie biegu http://bieguliczny.zory.pl/.

info. MOSiRAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"