Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 26 lutego 2024 r.  Imieniny: Aleksandra, Mirosława

IV Żorski Bieg Ogniowy: 4 żorzan w pierwszej dziesiątce

16.05.2016

Już po raz czwarty Grupa Biegowa HR max Żory oraz MOSiR Żory zorganizowały kolejną edycję Żorskiego Biegu Ogniowego. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców naszego miasta, ale także biegaczy z całego kraju.

W tym roku w momencie uruchomienia zapisów organizatorzy ustalili limit uczestników na poziomie 600 osób. Lista startowa zapełniła się w niespełna dwa tygodnie. Zdecydowano o uruchomieniu dodatkowej puli 100 miejsc, która zapełniła się w ciągu20 minut. Ostatecznie z pośród 700 osób zapisanych do biegu na starcie stanęło 667 zawodników, a do mety dobiegły 663 osoby.

Pogoda była łaskawa, warunki do biegu były bardzo dobre, co przyczyniło się do uzyskania świetnych wyników, łącznie z nowym rekordem trasy, który ustanowił zawodnik z Pielgrzymowic Szymon Ostrowski (czas: 00:15:47). Wśród kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Jachimczyk z Chrzanowa (00:18:34). Bardzo dobrze zaprezentowali się biegacze z naszego miasta, z których aż czterech ukończyło zawody w pierwszej dziesiątce. Warto odnotować, iż najlepszymi wśród Żorzan zostali Izabela Kubiak (druga w kat. open) oraz Jarosław Kożdoń (piąte miejsce w kat. open). Na starcie, tak jak w poprzednich latach nie mogło zabraknąć przedstawicieli żorskiego magistratu, jednostek miejskich oraz radnych. Trasą biegu pokonali między innymi: Anna Ujma, Arkadiusz Kuś, Kamil Owczarek, Piotr Huzarewicz, Jacek Miketa, Krzysztof Mentlik i Arkadiusz Stanula. Wszyscy w znakomitej formie i z uśmiechem na twarzach zameldowali się na mecie.

Jak co roku nie zabrakło w scenerii startu i mety oraz na trasie elementów ognia który niepowtarzalnie łączy bieg z żorskim Świtem Ogniowym Ze strony organizacyjnej impreza została bardzo wysoko oceniona przez biegaczy, z których każdy otrzymał na mecie okolicznościowy medal, a w pakiecie startowym koszulkę z logiem zawodów. Chętni mogli dodatkowo skorzystać z usług masażystów oraz tuż przed startem ze wspólnej rozgrzewki przeprowadzonej przez trenerkę klubu BestOne Bogusławę Jakubiec. Po zawodach udekorowano zwycięzców biegu oraz najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom, grupom i stowarzyszeniom które pomagały w organizacji biegu. Policji, Straży Pożarnej, Stowarzyszeniu Iskra i harcerzom za okazaną pomoc. Prezydentowi miasta Waldemarowi Socha i Przewodniczącemu Rady Miasta Piotrowi Kosztyła, za objęcie patronatu nad biegiem oraz ufundowanie wspaniałych nagród dla zwycięzców.

Już dziś zapraszamy na kolejną jubileuszową piątą edycję Biegu Ogniowego. Natomiast kolejna szansa na wspólne bieganie w Żorach nadarzy się już 16 października podczas IX Żorskiego Biegu Ulicznego.

Poniżej linki do wyników z klasyfikacji IV Żorskiego Biegu Ogniowego:

Wyniki OPEN

Wyniki ŻORY

Wyniki KATEGORIA WIEKOWA

Zobacz galerię zdjęć: IV Żorski Bieg Ogniowy

info. MOSiRAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"