Piątek, 19 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Adolfa, Leona

III Żorski Bieg Ogniowy - rekordowa liczba zawodników i zwycięzcy

15.05.2015

Podczas tegorocznych obchodów „Święta Ogniowego” grupa biegowa HRmax, MOSiR Żory oraz UKS „Czwórka” Żory po raz kolejny zaprosili biegaczy do wzięcia udziału w nocnym biegu ulicami naszego miasta. III edycja „Żorskiego Biegu Ogniowego” zgromadziła na starcie rekordową liczbę 642 zawodników.

Wśród uczestników biegu nie zabrakło przedstawicieli żorskiego magistratu i radnych. Trasę biegu pokonali między innymi: Anna Ujma, Piotr Kosztyła, Arkadiusz Kuś, Kamil Owczarek, Piotr Huzarewicz, Krzysztof Mentlik i Arkadiusz Stanula.

Dystans 5 km najszybciej pokonał Tomasz Kawik z Brennej w czasie 15:53 s. Wśród pań zwyciężyła Michalina Mendecka z Łazisk Górnych z czasem 18:22 s. Wśród Żorzan najlepsza była Izabela Kubiak (00:19:44) oraz Robert Łukasiak (00:16:57).

Honorowego startu dokonał Prezydenta Miasta Waldemar Socha, który wziął także udział w ceremonii dekoracji zwycięzców. „III Żorski Bieg Ogniowy” był współfinansowany ze środków Miasta Żory. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom, grupom i stowarzyszeniom, które pomagały podczas organizacji biegu.

Miłośników biegania zapraszamy na „VIII Żorski Bieg Uliczny”, który odbędzie się 11 października br. szczegóły niebawem na www.mosir.zory.pl.

Oficjalne wyniki biegu: wyniki.datasport.pl/results1459/

Oficjalna galeria: mosir.zory.pl/3-zorski-bieg-ogniowy-11-05-2015/