Czwartek, 28 marca 2024 r.  Imieniny: Anieli, Jana

II Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty w Siatkówce Plażowej Mężczyzn

27.05.2014

Mistrzostwa zorganizowali: Zarząd oddziału w Żorach i Rybniku przy współpracy z MOSIR-rem. Nauczyciele stanęli pod siatką 17 maja. Mecze  rozgrywano w ośrodku rekreacyjnym w Roju.

Oficjalnego otwarcia dokonał prezes ZNP w Rybniku, Kazimierz Piekarz wraz z prezesem ZNP w Żorach, Iloną Witalą-Sługą.

W Mistrzostwach uczestniczyły reprezentacje Nysy, Radomia, Cieszyna, Rudy Śląskiej, Rybnika i Żor. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z Rybnika, która otrzymała Puchar Prezesa ZNP Sławomira Broniarza. Drugie miejsce i Puchar Prezydenta Miasta Żor zdobyli zawodnicy z Radomia. Trzecie miejsce i Puchar Prezydenta Rybnika wywalczyli siatkarze z Żor. Zwycięskie drużyny otrzymały medale i nagrody rzeczowe. Pozostałym drużynom wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki. Przyznano też puchar dla najlepszego siatkarza - Arturowi Dudzie z Rybnika, wybranemu przez sędziów i kapitanów drużyn.

Puchary i nagrody zostały wręczone przez prezes okręgu śląskiego ZNP Aleksandrę Rezler, prezesa oddziału w Żorach Ilonę Witalę-Sługę i prezesa oddziału w Rybniku, Kazimierza Piekarza. Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się uroczysta kolacja.

Patronat honorowy objęli: Prezes ZNP Sławomir Broniarz, Prezydent Rybnika Adam Fudali i Prezydent Żor Waldemar Socha.