Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

Idzie wiosna... Bądźmy czujni i nie dajmy się okraść!

09.03.2018
Idzie wiosna... Bądźmy czujni i nie dajmy się okraść!

2,5 tysiąca złotych był wart rower, który padł łupem włamywacza. Do zdarzenia doszło na osiedlu Pawlikowskiego, właściciel zawiadomił o nim wczoraj śledczych. Policjanci apelują do mieszkańców o czujność, w szczególności o to, by zwracali uwagę na obce osoby pojawiające się w najbliższej okolicy.

"Nie reagujesz – akceptujesz!" to wypowiadane od kilku lat hasło kampanii społecznej, której celem jest uwrażliwienie mieszkańców śląskich miast na przypadki łamania prawa. Policjanci z Żor przypominają je właśnie teraz, gdy wielkimi krokami zbliża się wiosna.

Z ich wieloletnich obserwacji wynika bowiem, że to właśnie wiosenną porą uaktywniają się włamywacze, którzy na przykład ochoczo plądrują nasze piwnice. Narzędzia, rowery, czy nawet przetwory w słoikach najczęściej padają ich łupem. Przekonać się o tym mógł mieszkaniec osiedla Pawlikowskiego, który stracił rower. 45-latek zawiadomił wczoraj śledczych o jego "zniknięciu" z piwnicy.

Choć to pierwszy zgłoszony w tym roku przypadek, policjanci już teraz apelują do mieszkańców o czujność. Jeśli widzimy w najbliższej okolicy podejrzanie zachowujące się osoby obce lub słyszymy niepokojące hałasy, zaalarmujmy policję. To właśnie dzięki takim zgłoszeniom niejednokrotnie łamiący prawo zostali zatrzymani i rozliczeni z przestępczej działalności. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"