Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 07 grudnia 2023 r.  Imieniny: Ambrożego, Marcina

Historyczny rajd rowerowy. Żory 1945

15.03.2023

Klub Turystyki Kolarskiej PTTK „WANDRUS” Żory organizuje pierwszy wandrusowski rajd historyczny po hasłem „Miasto Żory 1945”. To doskonała okazja, by z perspektywy roweru poznać część niełatwej historii naszego miasta.

Historyczny rajd rowerowy „Miasto Żory 1945” odbędzie się w sobotę, 18 marca. Start zaplanowano o godz. 10:30 na żorskim Rynku. Podczas rekreacyjnego rajdu rowerowego o dystansie około 17 km, poznamy część trudnej, ale bardzo ciekawej historii Żor z ostatniego roku II wojny światowej. Zobaczymy elementy uzbrojenia i wyposażenia walczących stron, poznamy pozycje wojski artylerii. Dowiemy się, jak przebiegała linia frontu, którego przełamanie w dniu 24.03.1945 r. doprowadziło do zniszczenia naszego miasta.

Meta rajdu umiejscowiona będzie w Parku Piaskownia. Na miejscu będzie okolicznościowa pieczątka rajdowa oraz ognisko, przy którym będzie można upiec kiełbaski przyniesione we własnym zakresie.

Warunkiem uczestnictwa jest sprawny rower oraz forma pozwalająca na przejazd. Nieletni biorą udział w rajdzie w kaskach i pod opieką osoby dorosłej. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego.

Źródło: UM ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"