Sobota, 20 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Agnieszki, Czesława

Historyczny medal dla Hawajskich Koszul?

04.05.2012

22 kwietnia odbył się finał Pucharu Śląska w „mini koszykówce 2001”. Nasi najmłodsi zawodnicy walczyli o tytuł najlepszej drużyny na Śląsku.

Pierwszym rywalem naszego zespołu była drużyna UKS Wojan Pawłowice, której nasz zespół uległ 45:22. Hawajscy bardzo dobrze radzili sobie zarówno w ataku jak i obronie, było widać przemyślaną i mądrą grę. Cieszą trafne decyzje ji walka do samego końca. Powodem porażki było kilka niecelnych rzutów z bardzo bliskich pozycji oraz niska skuteczność rzutów wolnych (24 oddane rzuty, zaledwie 5 celnych).

W drugim meczu nasi zawodnicy podejmowali zespół MOS Katowice, któremu również ulegli w finale 39:32. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wyniki 20:19 dla Katowic, druga połowa zapowiadała się niezwykle ciekawie. Niestety… z minuty na minutę widać było zmęczenie po meczu z Pawłowicami. Starcie z Katowicami ostatecznie przegraliśmy różnicą 7 punktów, zajmując w tym turnieju 3 miejsce.

Na wyróżnienie i pochwałę zasługuje cały zespół, ciężko wyróżnić poszczególnych zawodników. Chłopcy tworzą zgrany kolektyw i codziennie przez 3 godziny ciężko pracują na swój wynik.

Brązowymi medalistami są:
Bartosz Basoń, Maksymilian Ciuk, Kacper Grab, Alan Jatczyk, Dorian Karwala, Tomasz Kucharczyk, Damian Kupka (najwięcej asyst w turnieju), Maciej Łatka, Sebastian Michalczuk (kapitan zespołu), Radosław Rybczyński, Paweł Sitek, Bartłomiej Szady, Remigiusz Wiśniewski, Kacper Wojciechowski (najlepszy strzelec w turnieju) oraz Miłosz Żebrowski. Trenerem Zespołu jest Grzegorz Marciak

W ramach rozrywek Pucharu Śląska, w którym wystartowało 12 drużyn „Hawajscy” zdobyli brązowy medal, co jest najlepszym wynikiem w historii żorskiego klubu. Należy dodać, że młodzi koszykarze to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15, gdzie klub Hawajskie Koszule Żory prowadzi klasy mistrzostwa sportowego. „Hawajscy” to nie tylko świetni zawodnicy, ale także uczniowie posiadający najwyższą średnią wśród swoich rówieśników w szkole.

Szansę na zajęcie wyższej lokaty mają jeszcze ich o rok starsi koledzy (również uczniowie SMS), którzy 21 maja walczyć będą o Mistrzostwo Śląska, będąc liderem rozgrywek po rundzie zasadniczej.

Aktualnie prowadzony jest nabór do klasy IV mistrzostwa sportowego o profilu koszykówka chłopców. Więcej informacji pod numerem telefonu: 790 884 151 - trener Grzegorz Marciak.