Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 29 lutego 2024 r.  Imieniny: Lutosława, Romana

Hawajskie zdobywają Gdańsk

12.06.2012
Hawajskie zdobywają Gdańsk

Hawajskie Koszule rocznik 2000 triumfatorem IX Międzynarodowego Turnieju o Puchar Bałtyku Gdańsk 2012.
W miniony weekend drużyna Hawajskich Koszul rocznik 2000 brała udział w  IX Międzynarodowym Turnieju o Puchar Bałtyku.

Swoje turniejowe zmagania chłopcy rozpoczęli od meczu z Notecią Inowrocław, pomimo widocznej niedyspozycji w ataku drużyna Hawajskich pewnie wygrywa 71:30. Drugim rywalem naszego zespołu była drużyna gospodarza Korsarz Gdańsk - od początku obejmujemy wysokie i pewne prowadzenie, jednak w ostatniej odsłonie meczu daje o sobie znać niedyspozycja rzutowa, jednak dzięki skutecznej obronie wygrywamy 56:52. W ostatnim meczu grupowym, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie, naszym rywalem jest zespół Tursko Elbląg. Jest to kapitalny mecz w naszym wykonaniu zarówno w ataku jak i w obronie. Od początku dominujemy w tym spotkaniu. Wynik po trzech kwartach 68:15 mówi sam za siebie. Ostatecznie wygrywamy 82:32.

W półfinale mierzymy się z drużyną mistrza województwa dolnośląskiego WKK Wrocław. Od pierwszych minut zarysowuje się nasza minimalna przewaga, którą stopniowo powiększamy wygrywając ostatecznie 54:43. W finale naszym rywalem jest zespół wicemistrza województwa mazowieckiego, drużyna MKS Ochota Warszawa. W dotychczasowej historii spotkań z drużyną z Warszawy dwukrotnie schodziliśmy z parkietu pokonani. Mecz finałowy od pierwszych minut stał pod znakiem twardej i agresywnej obrony z obu stron, zdobycie każdego punktu przychodziło obu drużyną z wielką trudnością. Od początku meczu to jednak my wchodzimy na prowadzenie, jednak przewaga oscyluje wokół 2 - 4 punktów. Po zaciętej i emocjonującej końcówce wygrywamy 35:32. Tym samym zostajemy triumfatorami  IX Międzynarodowego Turnieju o Puchar Bałtyku Gdańsk 2012.

Na pochwałę zasługuje cały zespół, który swą postawą zwłaszcza w obronie zasłużenie zwyciężył w tym turnieju.Nasi zawodnicy zdobyli również wyróżnienia indywidualne, kapitan zespołu Patryk Szołtysek został wybrany do pierwszej piątki turnieju. Natomiast Stanisław Heliński otrzymał tytuł najbardziej wartościowego zawodnika turnieju. 

Info: KS Hawajskie Koszule ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"