Piątek, 29 marca 2024 r.  Imieniny: Cyryla, Wiktoryna

Hania na podium

07.03.2011

Hanna Szczypka - piętnastoletnia zawodniczka Klubu UKS Czwórka Żory, zdobyła złoty medal w biegu na 2,5 km na Mistrzostwach Śląska młodzików w biegach przełajowych, które odbyły się 5 marca w Rudzie Śląskiej.

Na trudnej i błotnistej trasie Hania nie miała sobie równych i po raz kolejny w tym roku pokazała, że jest najlepszą młodziczką na Śląsku w biegach średnich. W styczniu żorzanka zdobyła złoto na Halowych Mistrzostwach Śląska w Lekkiej Atletyce - w biegu na 1000 m.
Hanna Szczypka jest uczennicą klasy sportowej – II F w Gimnazjum nr 4 w Żorach. W bieżącym roku szkolnym wraz ze swoimi koleżankami z G-4 zwyciężyła w Żorskim Biegu Jesiennym, a następnie na zawodach rejonowych w Rybniku. Jest finalistką Wojewódzkiej Gimnazjady w biegach przełajowych. info: UKS Czwórka