Sobota, 20 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Agnieszki, Czesława

Gepardy Żory Mistrzami Polski Kadetów

11.07.2016

W finałowym meczu Mistrzostw Polski w Rybniku baseballiści z Żor pokonali Centaury Warszawa 22-12! Na pozycji miotacza z drobną kontuzją wystąpił Kacper Blacha, który kilka dni temu miał ogromny wkład w pokonaniu zespołu Holandii na Mistrzostwach Europy 13-14 latków i tym razem również nie zawiódł.

Młodzi mistrzowie wygrali wszystkie mecze ze znaczącą przewagą. Cała drużyna to 14- latkowie, którzy uczęszczają do klas mistrzostwa sportowego w Zespole Szkół nr 8 i 3 w Żorach, przez co mogą w całości bronić tytułu w przyszłym roku. Indywidualne nagrody również trafiły do rąk naszych zawodników Najlepszy Palkarz Emil Dudek, Najlepszy Zawodnik turnieju MVP Patryk Zając. Pozostałe miejsca medalowe srebro Centaury Warszawa, brąz Barons Wrocław, którzy w zaciętym pojedynku pokonali MKS Kutno. Teraz czekamy na powołania naszych zawodników do Reprezentacji Polski Kadetów, którzy za tydzień rozpoczynają Mistrzostwa Europy gr B w Szwajcarii.

Gratulacje dla zawodników i podziękowania dla Rodziców i Kibiców oraz wsparcie Miasta Żory!