Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 05 marca 2024 r.  Imieniny: Fryderyka, Teofila

Gepardy z Pucharem Polski

27.09.2013
Gepardy z Pucharem Polski

W Kutnie zawalczą o mistrzostwo w Ekstralidze.

21 i 22 września na boiskach w Kutnie odbył się baseballowy finał Pucharu Polski z udziałem Gepardów Żory, Dębów Osielsko, Centaurów Warszawa, KSB Wrocław i Stal Bis Kutno.
Żorzanie wygrali wszystkie mecze.

Pierwszy dzień dla zawodników z Żor był bardzo ciężki - musieli rozegrać aż trzy mecze.
O 9.00 rozpoczął się mecz przeciwko zespołowi DĘBY Osielsko. Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Po zaciętym spotkaniu i nerwowej końcówce udało się wygrać 8:7. W tym spotkaniu na uwagę zasłużyły dwa homeruny (wybicie piłki poza boisko) zawodnika Dębów - Pawła Decowskiego.

Po chwili przerwy na odpoczynek o 12.00 rozpoczęło się kolejne starcie. Tym razem przeciwko półfinałowym rywalom w ekstralidze - Centaurom z Warszawy. Początek był dobry, Gepardy wygrywały 6:1 po połowie meczu. I kiedy wydawało się, że kontrolują boisko Rafał Kaliński posłał piłkę daleko poza pole gry (grandslam, czyli homerun przy wszystkich bazach obstawionych) - a na tablicy pojawił się wynik 6:5. Rywale próbowali jeszcze zdobyć gwarantujące zwycięstwo obiegi, ale nie pozwolili im na to dobrzy w obronie zawodnicy z Żor. Gepardy zdobyły jeszcze 7 punktów i mecz zakończył się wynikiem 13:5.

Trzecim przeciwnikiem naszej ekipy w pierwszym dniu Pucharu był lider pierwszej ligi - KSB Wrocław. Wydawało się, że Gepardy bez problemów poradzą sobie z KSB. Tymczasem już początek meczu pokazał, jak poprzednie spotkania zmęczyły naszych zawodników, co widać było w braku koncentracji i błędach w obronie. Po pierwszej zmianie przegrywaliśmy 2:0. Dopiero rozmowa z trenerem, który nie krył niezadowolenia, obudziła baseballistów. Wynik końcowy 7:3.

Następnego dnia Gepardom pozostał już tylko jeden mecz. Rywalem była broniąca Pucharu, ekipa z Kutna. Gospodarze dobrze rozpoczęli pojedynek, zdobywając jeden obieg, żadnego przy tym nie tracąc. Okazało się, że była to jedyna zdobycz punktowa Stali Kutno. Żorzanie wykonali w tym meczu 9 pełnych obiegów po bazach, odnosząc w ten sposób czwarte zwycięstwo.

Dobra gra w obronie, postawa miotaczy i skuteczny atak Gepardów sprawił, że nasi zawodnicy po raz drugi w historii zdobywają Puchar Polski w baseballu. Warto dodać, że dwoma homerunami popisał się nasz zawodnik Jakub Kaplan. Liczymy na to, że po tej wygranej oraz triumfie naszych juniorów w Mistrzostwach Polski przyjdzie czas na świętowanie po razy drugi z rzędu Mistrzostwa Polski w Ekstralidze. Przypomnijmy, że decydujący mecz w walce o finał odbędzie się 28 września na boisku w Kutnie. Rywalami są CENTAURY Warszawa.

Info: GEP.
 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"