Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 01 grudnia 2023 r.  Imieniny: Edmunda, Natalii

Gepardy na topie

15.06.2012
Gepardy na topie

Bardzo udane okazały się ostatnie dni dla baseballowej i softballowej ekipy Gepardy Żory. Najstarsza grupa baseballowa pokonała dwukrotnie Bazę Bydgoszcz (8:7 po dogrywce i 4:1) i tym samym przybliżyli się do zajęcia pierwszego miejsca na półmetku rozgrywek Ekstraligi.

Aby tak się stało muszą wygrać jedno spotkanie z czterech, które im zostało. Najbliższa okazja już w sobotę 16 czerwca (sobota) o godzinie 11.00 na boisku w Żorach, gdzie podejmować będą drużynę Centaury Warszawa. Dzień później drużyna Gepardów uda się do Wrocławia, gdzie rozegra dwumecz z tamtejszą ekipą KSB Wrocław.

Udany turniej wojewódzki eliminacyjny zanotowali również młodsi zawodnicy Gepardów, którzy zajęli w Kędzierzynie Koźlu I miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski Kadetów (13-15 lat) i tym samym awansowali do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży , która zostanie rozegrana pod koniec lipca w Osielsku.

Wyniki uzyskane przez żorską młodzież:

GEPARDY ŻORY- SILESIA RYBNIK 15:5

GEPARDY ŻORY- CAPER KĘDZIERZYN KOŹLE 16:1
GEPARDY ŻORY- KSB WROCŁAW 20:2

Udana postawa żorskich zawodników daje dużą nadzieję na obronę tytułu Mistrza Polski w tej kategorii wiekowej. Zanim jednak kadeci z Żor wyjadą na finały OOM czeka ich jeszcze wyjazd na Mistrzostwa Europy Junior Lig (13-14 latków), które odbędą się 1-9 lipca w Kutnie, a następnie czołowi zawodnicy Ziemianek Paweł, Maciej Kaczorowski, Żurkowski Szymon, Magiera Artur, Michał Cebula i Działkowska Aleksandra reprezentować będą Polskę w dniach 16-21 lipca w Chorwacji, w eliminacjach do Mistrzostw Europy Kadetów.

Pierwsze medale Mistrzostw Polski zdobyły również softballistki Gepardów Żory, które startując w Brzegu po raz pierwszy w Kategorii Junior Lig ( 13-14 latek) zajęły trzecie miejsce. Pierwsze miejsce zajęła bardzo dobra ekipa z Wrocławia, a drugie dziewczyny z Brzegu. Ekipa z Wrocławia reprezentować będzie Polskę w tej kategorii wiekowej w Mistrzostwach Europy we Włoszech. Należy wspomnieć iż w ubiegłych latach dziewczyny z Wrocławia wygrywając Mistrzostwo Europy reprezentowały Europę na Mistrzostwach Świata w USA. Tym samym możliwość zmierzenia się z tak dobrą ekipą pozwala nabrać cennego doświadczenia na następne turnieje.
 


Komentarze:
~staszek (2012-06-16 17:43:56)

Brawo basebolści , tylko mało piszą o Was i nie promują w mieście


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"