Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 29 lutego 2024 r.  Imieniny: Lutosława, Romana

Gepardy na miarę srebra

09.09.2010

Żorscy baseballiści bardzo udanie wypadli w tegorocznym krajowym współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. W letniej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Miejskiej Górce, Gepardy zajęły II miejsce, zdobywając srebro.

W finałowej rozgrywce wzięło udział sześć drużyn (po 3 najlepsze drużyny z północy i z południa), wyłonionych z wcześniejszych rozgrywek eliminacyjnych, rozgrywanych na przełomie maja i czerwca . W rozgrywkach juniora młodszego w kategorii wiekowej 12-15 lat uczestniczyły ekipy Dęby Osielsko, Gepardy Żory, Caper Kędzierzyn Koźle, Silesia Rybnik, Stal Kutno, Kruki Augustów, które na początku rywalizacji rozgrywały swoje mecze w dwóch grupach.
W pierwszym meczu kadeci z Żor pokonali zespół Caper Kędzierzyn Koźle, w drugim również pokonali ekipę Dęby Osielsko.
W półfinale trafili na zespół Stal Kutno, których pokonali wynikiem i tym samym awansowali do finału, gdzie po zaciętym meczu ulegli Silesii Rybnik.
Warto nadmienić, iż zdobywcy srebrnych medali to młoda ekipa, składająca się głównie z zawodników, którzy od roku uczęszczają do żorskiej gimnazjalnej baseballowej klasy sportowej. Drużyna wystąpiła w składzie: Olaf Klikuszowaian, Kamil Stajer, Tymoteusz Orszulik, Mateusz Dembski, Paweł Truszkowski, Mateusz Budzyński, Karol Białek, Marcin Padoł, Mateusz Mleczko, Damian Pepek, Alan Wiśniewski, Michał Cebula, Marcin Kurasiński, Łukasz Tyman. Trenerzy: Arkadiusz Żurkowski, Tomasz Hałucha i Mateusz Pawlaszczyk.

 

Nieco gorzej powiodło się żorskim juniorom na finałach Mistrzostw Polski Juniorów (15-18 lat) w Kutnie. W turnieju uczestniczyły ekipy Dęby Osielsko, Gepardy Żory, Caper Kędzierzyn Koźle, Silesia Rybnik, Stal Kutno, Comets Mazowsze, które wywalczyły sobie awans w turniejach eliminacyjnych. Rywalizujące drużyny grały systemem "każdy z każdym" i do ostatniego meczu turnieju nie wiadomo było, jak zakończy się ostateczna klasyfikacja. Ekipa żorska przy odrobinie szczęścia i doświadczenia mogła wracać ze srebrem, ale ostatecznie zakończyła mistrzostwa na piątym miejscu. Wyróżnieniem było powołanie do Reprezentacji Polski Juniorów z drużyny Gepardów zawodników: Maksymiliana Markulaka, Arkadiusza Buraka, Karola Lapczyka i Miłosza Paprockiego, którzy następnie brali udział na Słowacji w eliminacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów.
Wyniki spotkań Polski juniorów 2010 z udziałem drużyny z Żor:
Osielsko : Żory - 1 : 4
Żory : Rybnik - 0 : 2
Kutno : Żory - 16 : 1
Kędzierzyn Koźle : Żory - 11: 12
Żory : Mazowsze - 4 : 5
Po rozegraniu 15 spotkań ustalono następujący ranking tych zespołów:
KLASYFIKACJA
1. MKS Stal BiS Kutno 5 pkt
2. UKS Dęby Osielsko 3 pkt
3. UKS Comets Mazowsze 3 pkt
4. KS Silesia Rybnik 2 pkt
5. BUKS Gepardy Żory 2 pkt
6. UKS Caper Kędzierzyn Koźle 0 pkt

Skład zespołu GEPARDY ŻORY: Olaf Klikuszowaian, Maksymilian Markulak, Arkadiusz Burak, Karol Lapczyk, Miłosz Paprocki, Dawid Budziński, Przemysław Bobusia, Karol Muszyński, Dawid Kurowski, Alan Wiśniewski, Paweł Mikulski, Bartłomiej Jankowski. Trenerzy: Arkadiusz Żurkowski, Ariel Rainko i Mateusz Pawlaszczyk.

info: Gepardy (pc-s)


Komentarze:
~mia (2010-09-09 14:10:51)

gratulacje chłopaki!!!!

~Jo92 (2010-09-09 16:18:21)

Gratulacje dla seniorow :D Juniorzy to poracha totalna kasa idzie w błoto jezeli jakas idzie,niech pograja sobie w szachy moze cos wygraja :) heh

~gTq (2010-09-09 19:39:05)

no ja juz na szachy sie przenioslem, to moze zagramy?

~ OGÓLNIE ~~ (2010-09-10 14:33:57)

ŻORSKI SPORT TO OGROMNA CHAŁA !!!. INWALIDZI O NIE OKREŚLONEJ GRUPIE ...

~fan (2010-09-10 23:00:55)

ale jaja

~ALEK (2010-09-12 12:18:21)

Przyjdź na mecz, pokibicuj , zrozum grę a potem podyskutuj . Przyjdzie czas i same zwycięstwa, A wszyscy młodzi to z wiekiem przechodzą do seniorów ale podstaw uczą się wcześniej.

~aaa (2010-09-13 10:43:01)

Flaga Żor na tym zdjęciu jest już nieaktualna i to od kilku lat!!!

~kibic SPORTU ! (2010-09-13 10:59:02)

pięć klubów w całej Polsce tocały baseball i pora to wreszcie powiedzieć a nie pieprzyć o pseudo sukcesach. na meczach 10 kibiców bo kogo to interesuje?
za miesiąc będą kolejne sukcesy mistrzostwo europy w Górce Małej i mistrzostwo Polski średnich młodzików w Górce Wysokiej.
bawcie się dalej w ten fascynujący sport ale za swoje pieniądze

~amo (2010-09-13 16:16:34)

Należy się cieszyć ,są młodzi i wiele jeszcze przed nimi.Kibicu sportu a ile pieniedzy dołożyłeś do tych młodych chłopców?

~prawdziwy kibic (2010-09-13 22:04:00)

Do kibic sportu. Weź Ty się puknij w czoło. Należy się cieszyć że chłopaki grają a nie włóczą się po osiedlach. Ty penie większość czasu spędzasz w barze i to Twoje całe zainteresowanie sportem. Pozdrawiam


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"