Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Gender hokej? Józef Łuszczek. Kolejna fajna impreza MOSiR-u

05.02.2014
Gender hokej? Józef Łuszczek. Kolejna fajna impreza MOSiR-u

Pomimo chłodu i mżawki Zimowa Olimpiada Na Wesoło przyciągnęła w niedzielę na Rynek prawie 500 osób.

Olimpiada Na Wesoło zakończyła cykl imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach Akcji Zima 2014.

Największą jej atrakcję stanowiły symulatory zjazdu na desce snowboardowej i na nartach, a także skoków narciarskich. Przez cały dzień w namiocie, w którym znajdowały się urządzenia, gromadził się tłum rywalizujących "zawodników". Na wesoło bawiono się w biegu w trzyosobowych nartach i biegu indywidualnym na mininartach, jeździe saneczkami na kółkach, rzutach na „strzelnicy olimpijskiej” i strzałach do bramki hokejowej.

Na boisku do minihokeja zorganizowano turniej drużyn dwuosobowych, którym kibicowały utytułowane zawodniczki hokeja żeńskiego, reprezentantki kadry Polski: Katarzyna Frąckowiak, Karolina Późniewska (Unia Oświęcim) i Karolina Siemicka (TMH Polonia Bytom). Zawodniczki zaprezentowały też sprzęt, stroje i elementy techniki gry, mierząc się z najbardziej odważnymi w bezpośrednim starciu na boisku.

Gościem specjalnym niedzielnej olimpiady w Żorach był człowiek legenda biegów narciarskich, olimpijczyk i reprezentant Polski w sportach zimowych Józef Łuszczek, który do Żor przyjechał z Zakopanego. Dwukrotny medalista mistrzostw świata opowiadał o swoim sportowym życiu, prezentował narty, na których biegał i medale, które zdobywał. Dowiedzieliśmy się między innymi, że Łuszczek przebiegł na nartach dystans odpowiadający trzykrotnemu obiegnięciu kuli ziemskiej. Wspomnienia, możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia oraz zdobycie autografu mistrza stanowiło nie lada gratkę.

Na "olimpijskiej" scenie zaprezentowali się również iluzjonista Tomasz Kabis, uczestnik szóstej edycji „Mam Talent” i Joanna Dziedzic, która wraz z instruktorami szkoły tańca poprowadziła rozgrzewającą Zumbę.

Dla amatorów spacerów przygotowano warsztaty Nordic Walking z bezpłatną wypożyczalnią kijów. Po przeszkoleniu i krótkiej rozgrzewce ochotnicy wraz z instruktorem odbyli marsz ulicami Śródmieścia.

Organizatorzy żywią nadzieję, że dzień spędzony z „wesołą olimpiadą”, w Żorach wprowadził wszystkich uczestników w klimat prawdziwych zmagań olimpijskich, jakie obserwować będziemy na ekranach telewizorów już od piątku. red.

Info: MOSiR
Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"