Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Festiwalu Sztuk Walki w Żorach. Relacja z wydarzenia

17.11.2015
Festiwalu Sztuk Walki w Żorach. Relacja z wydarzenia

Karate kyokushin, mma, muay thai, bjj, aikido, karate kyokushin, judo to  style, które trenują żorskie kluby walki. W ramach „Festiwalu Sztuk Walki” 11 listopada na hali MOSiR mieszkańcy naszego miasta mogli poznać techniki sztuk walki i samoobrony oraz wziąć udział w warsztatach i ćwiczeniach. Zobacz instruktorów, zawodników i amatorów we wspólnych ćwiczeniach na matach:

W tegorocznym żorskim programie atrakcji Święta Niepodległości nie mogło zabraknąć sztuk walki, choć tym razem w nieco innej formule. Po sześciu edycjach „Festiwalu Sztuk Walki” przyszła pora na złapanie małego oddechu. Nie oznacza to wcale, że w tym dniu miłośnicy sportów walki nie zobaczyli zmagań na matach. Tym razem zorganizowano dzień otwarty pod nazwą „Sztuki walki dla każdego”. W ten sposób zaproszono mieszkańców i sympatyków sztuk dalekiego wschodu do „posmakowania” technik sztuk walki i samoobrony a tym samym do czynnego udziału w warsztatach - wspólnych ćwiczeniach widzów z instruktorami i zawodnikami. W hali organizatora imprezy MOSiR-u zaprezentowało się 11 listopada sześć klubów, na co dzień trenujących w naszym mieście różne style walki:
- Żorskie Centrum Karate Kyokushin Shogun Żory 1980 (karate kyokushin),
- SOZO Żory (mma, muay thai),
- KS Octagon Team Żory (bjj, mma, muay thai),
- EF Yoshinkan Aikido (aikido),
- KSW Shogun Żory (karate kyokushin),
- UKS Kontra Żory (judo).

Wszystkim uczestnikom i widzom trenerzy prowadzący zajęcia tłumaczyli i podkreślali, że sztuki walki to nie tylko popularne bijatyki. To przede wszystkim praca nad sobą, zarówno w sferze fizycznej jak i mentalnej. Kilkudziesięciu śmiałków skorzystało z zaproszenia do wspólnych zajęć. Łącznie na matach tatami, trenowało w tym dniu ponad 190 osób. Podobna liczba oglądała treningi żorskich klubów z trybun.

info. MOSIR


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"