W Muzeum Miejskim w Żorach odległe podróże są na wyciągnięcie ręki. Tym razem proponujemy dwa kierunki:
Ghana – kolory i kultura Zajęcia na wystawie czasowej poświęconej Ghanie. Uczestnicy poznają kulturę, życie codzienne i zwyczaje mieszkańców Ghany, a także ciekawostki związane z eksponatami na wystawie. Dowiedzą się czym jest maniok i jak się go wykorzystuje. Poznają nowe znaczenie kolorów na podstawie obrazów artysty z Ghany i ciekawe formy malarskie, które będą inspiracją do wykonania własnej pracy plastycznej.
Australia na lądzie i pod wodą Nowa kolekcja australijska to świetna ilustracja do podróży na najmniejszy kontynent świata. W tym zakątku Ziemi żyją niespotykane nigdzie indziej zwierzęta: kangury, kazuary, koale, dziobaki, kolczatki i wiele innych. Domem niezwykłych stworzeń jest także Wielka Rafa Koralowa. Na lądzie czy pod wodą nie będziemy się nudzić, a australijska przyroda będzie naszą inspiracją do stworzenia plastycznych dzieł.
Zakup dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów Rozbudowa zbiorów muzealnych.
Cena: 15 zł od uczestnika
Czas trwania ok. 1,5 godziny
Prosimy o wcześniejsze rezerwacje: tel.: 32 43 43 714 wew. 201, e-mail: informacja@muzeum.zory.pl