Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Ewa Swoboda wicemistrzynią świata juniorek!

22.07.2016

Ewa Swoboda zdobyła srebrny medal podczas rozgrywanych w Bydgoszczy lekkoatletycznych Mistrzostw Świata do lat 20! W finale biegu na 100 metrów żorzanka pobiła rekord życiowy oraz rekord Polski juniorek na tym dystansie.

Zawodniczka UKS „Czwórki” Żory prezentowała bardzo wysoką formę już od eliminacji. Podopieczna Iwony Krupy w biegu eliminacyjnym pobiegła w czasie 11.10 sekundy - o 8 setnych lepszym niż jej rekord życiowy. Wynik ten jednak nie mógł być oficjalnie uznany za rekord z powodu zbyt silnego wiatru. W półfinale Ewa osiągnęła czas 11.17 sekundy, zdecydowanie wygrywając swój bieg półfinałowy i awansując do finału.

W biegu finałowym żorzanka doskonale wyszła z bloków startowych i w pierwszej części dystansu prowadziła. Niestety później wyprzedziła ją jednak fenomenalna amerykanka Candace Hill, która ustanowiła nowy rekord mistrzostw świata juniorek (11,07 sekundy). Ewa Swoboda wbiegła na metę  druga, z doskonałym czasem 11.12 sekundy! Trzecia była Khalifa St Fort – 11.18 sekundy. Swoim doskonałym biegiem żorzanka nie tylko ustanowiła nowy rekord życiowy oraz nowy rekord Polski juniorek na 100 metrów, ale też została najszybszą europejską juniorką od 28 lat!

Bieg finałowy można zobaczyć klikając w LINK.

fot. Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska

info. UMAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"