Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 05 marca 2024 r.  Imieniny: Fryderyka, Teofila

Ewa Swoboda pobiła rekord Polski U20!

27.05.2016

W świetnym stylu rozpoczęła sezon na otwartym stadionie żorzanka Ewa Swoboda. Podopieczna Iwony Krupy podczas zawodów w austriackim St. Polten przebiegła 100 metrów w czasie 11.18 sekundy - to najlepszy wynik osiągnięty przez reprezentantki Polski na 100 metrów od  1986 roku, a zarazem nowy rekord Polski juniorek!

Żorzanka pokazała moc już w biegu eliminacyjnym, który zakończyła z wynikiem 11.32 sekundy. Tym samym wypełniła  minimum olimpijskie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, kwalifikujące do udziału w Igrzyskach w Rio de Janeiro.  Jej czas był również lepszy od wskaźnika kwalifikującego na Mistrzostwa Europy w Amsterdamie i Mistrzostwa Świata Juniorów w Bydgoszczy.

Zawodniczka UKS Czwórka Żory nie zamierzała jednak na tym poprzestać i w kolejnym biegu jeszcze poprawiła swój wynik pokonując 100 metrów w fenomenalnym czasie 11.18 sekundy!  Ostatecznie nasza zawodniczka zakończyła udział w zawodach w Austrii na drugim miejscu, a wyprzedziła ją minimalnie reprezentantka RPA Carina Horn.

Świetny bieg Ewy Swobody dał jej pozycję liderki na tegorocznych europejskich listach wyników juniorek w sprincie na 100 metrów. Przede wszystkim żorzanka poprawiła jednak rekord Polski zawodniczek do lat 20 i stała się najszybszą Polką od 1986 roku. Szybciej od Ewy biegały tylko Irena Szewińska, która w 1974 roku w Rzymie osiągnęła czas 11.13 sek. oraz Ewa Kasprzyk  - 10.93 sek. na Mistrzostwach Polski w 1986 roku.

info. UMAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"