Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 19 lipca 2024 r.  Imieniny: Marcina, Wincentego

Ekologiczny piknik z atrakcjami w sobotę w Parku Cegielnia

19.06.2024

Sobotnią część Festiwalu Górnej Odry w Żorach rozpocznie Piknik Ekologiczny, który o godz. 16:00 wystartuje w Parku Cegielnia! Na dzieci, młodzież oraz dorosłych będzie czekała cała masa atrakcji, związanych z ochroną środowiska, w tym warsztaty, gry terenowe i konkursy z nagrodami.

 

Piknik będzie okazją, by spędzić czas na świeżym powietrzu i włączyć się w działania na rzecz czystego powietrza w naszym regionie. Zaprosimy mieszkańców do gry terenowej pn. „Lufcik na tropie czystego powietrza”, która kierowana jest dla rodzin z dziećmi i młodzieży. Minimalny wiek uczestnika to 7 lat, a drużyny mogą liczyć od 1 do 3 osób. Zgłoszenia będą przyjmowane na miejscu, maksymalnie do 16:30. Każdy uczestnik gry trzyma upominek.  Gra jest organizowana w ramach Projektu Zintegrowanego LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”. Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego. Regulamin i formularz zgody na udział w grze można pobrać poniżej.

Mieszkańcy będą mieli też możliwość porozmawiania z przedstawicielem Gminnego Punktu Konsultacyjnego „Czyste Powietrze” i uzyskania informacji na temat dotacji na wymianę źródła ciepła oraz termomodernizacji budynku.

Zaprosimy też mieszkańców do stanowiska, w którym będą mogli  wziąć udział w quizie „Grasz w ZIELONE ?”. Za udział przewidziano ZIELONE nagrody dla uczestników (sadzonki roślin).

Będziemy też mogli zagrać w gry i quizy związane z prawidłową segregacją odpadów oraz zobaczyć jak działa prawdziwa śmieciarka!

Podczas Pikniku Ekologicznego swoje stanowiska przygotuje także Koło Pszczelarzy w Żorach! Będzie można poznać życie pszczół, wziąć udział w ciekawych warsztatach oraz oczywiście spróbować miodów i je zakupić!

Ciekawe atrakcje zapewni też Leśna Szkoła Podstawowa w Żorach. Zaprosi ona dzieci, młodzież i rodziców na krótką lekcję uważności, warsztaty tworzenie „Kijów mocy” oraz frottage liści.

    Uważność to technika polegająca na skupieniu się na chwili obecnej, co pomaga zredukować stres i zwiększyć świadomość. Można ją praktykować na świeżym powietrzu, co dodatkowo wzmacnia połączenie z naturą.
    Kije mocy to symboliczne narzędzia, które można ozdabiać naturalnymi materiałami, tj. pióra, kamienie i korzenie. Ta aktywność zachęca do korzystania z darów natury w sposób zrównoważony, podkreślając szacunek dla środowiska.
    Frottage liści-  technika artystyczna polegająca na odciskaniu faktur  liści na papierze. Pomaga to docenić różnorodność przyrody i promuje ekologiczne podejście do sztuki poprzez wykorzystywanie naturalnych materiałów.

Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"