Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Dżoga w pierwszej lidze

30.10.2013
Dżoga w pierwszej lidze

Ciekawy przebieg miało spotkanie pomiędzy FC Morgan, a FC Żory.

Zakończyły się rozgrywki w drugiej lidze. Kolejną drużyną, która zapewniła sobie bezpośredni awans jest Dżoga. Drużyna z Ochojca gra solidną piłkę i nie ukrywała, że głównym celem jest awans o klasę wyżej.

Miejsce barażowe zajęła drużyna KS Boguszowice i Czarne Fidosy. Mecz barażowy najprawdopodobniej zostanie rozegrany na wiosnę, choć może go nie być i obie drużyny awansują bezpośrednio w razie wycofania się którejś z drużyn pierwszoligowych. W tej kolejce nie zabrakło zaskakujących wyników.

Zacznijmy od drugiej ligi grupa A.

Jak się można było spodziewać ZRB Noster przekroczył magiczną granicę 100 strzelonych bramek, wygrywając z Lubarem aż 8:0. Dość sensacyjnie zakończył się mecz Amatora, który miał szanse na zajęcie drugiego miejsca z drużyną Czarnych Fidosów. Górą goście, którzy wygrali aż 6:0. Wynik naprawdę wysoki jak na drużyny, które zajmowały miejsca obok siebie. W meczu RowRybu z Ekipą wygrał „liczniejszy” jak to opisano na forum. Grająca w dziesięciu drużyna gości musiała uznać wyższość gospodarzy ulegając im 3:1. „Czerwona latarnia” ligowej tabeli, drużyna Habrovej uległa Iskrze 2:6. Habrova w tym sezonie zawiodła na całej linii. Drużyna, która w poprzednim sezonie walczyła o awans do pierwszej ligi, z różnych przyczyn znalazła się na samym dnie drugoligowej tabeli. W ostatnim meczu, Vikingi w końcu się przełamały, wygrywając z Amanisem 2:1.

W drugiej lidze w grupie B też nie obyło się bez niespodzianek.

Będąca na fali drużyna Victorii uległa Boguszowicom 1:4 i tym samym, to KS Boguszowice zagra w meczu barażowym o awans do pierwszej ligi. Dżoga „skromnie”, bo potencjał ma dużo większy wygrała z Solszybem 3:0 i w przyszłym sezonie powalczy w pierwszej lidze. Na kolejny mecz nie dojechała Rybówka, oddając mecz walkowerem na korzyść drużyny Dżonsonów. Ostre strzelanie urządził sobie Continental, pokonując FC Chwałowice aż 8:0, ale na nic się to nie zdało. Po niezbyt udanej rundzie wiosennej zabrakło punktów na finiszu. W ostatnim meczu, Jejkowice wygrały z Sokołem 3:1.

W pierwszej lidze również ciekawie.

Trzy punkty bez wychodzenia na boisko zgarnął Marat. Na mecz nie dojechały FC Baranowice, oddając go walkowerem z powodu braków kadrowych. Ciekawy przebieg miało spotkanie pomiędzy FC Morgan, a FC Żory. Goście prowadzili już 2:0, by przegrać 2:3. Jak widać gra do końca się opłaca. W końcówce sezonu Old Starsi złapali drugi oddech i wygrali kolejny mecz, który przybliża ich do utrzymania się w pierwszej lidze. Tym razem pokonali drużynę Koda System 4:1. Nie wiedzie się Rodbudowi, który dobre mecze przeplata z gorszymi. Tym razem prowadzili już 3:1 z Meksykiem, ale dali sobie wyrwać zwycięstwo, ulegając „meksykanom” 3:5. Swoje gra MaxBud. W meczu kolejki pokonał drużynę Rymera 6:2. Początek meczu to przewaga gospodarzy okraszona strzeleniem dwóch bramek. Rymer się nie poddawał i mógł strzelić bramkę, ale piłka po rzucie wolnym zatrzymała się na porzeczce. W pierwszej połowie MaxBud podwyższa na 4:0 i takim wynikiem kończy się pierwsza połowa meczu. W drugiej połówce gospodarze podwyższają na 5:0 i wydaje się, że jest po meczu. Rymer jednak dwukrotnie skierowuje piłkę do siatki MaxBudu i robi się 5:2. W końcówce MaxBud strzela kolejną bramkę i wynik brzmi 6:2. Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki, które zadecydują o tym kto zdobędzie tytuł i która drużyna spadnie do drugiej ligi. Będzie ciekawie.

Więcej o lidze można dowiedzieć się na stronach internetowych ligi:

http://www.ligarow.ligsapce.pl oraz www.forum.habrova.pl

Info.: LRow

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"