Piątek, 26 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Marii, Marzeny

Dziesięcioletni mistrzowie Śląska

02.12.2011

Wśród 246 zawodników z 24 klubów, na Mistrzostwach Śląska w pływaniu dziesięciolatków 26 listopada w Knurowie, wystąpiła 6-osobowa reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego „Salmo” Żory. Nasi pływacy zdobyli osiem medali – po dwa złote i srebrne oraz cztery brązowe.

Szymon Jaworski zakończył zawody z kompletem medali, ten najważniejszy złoty zdobył na dystansie 100 m stylem motylkowym (czas 1:24.41 - to najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej w Polsce, uzyskany w tym sezonie), srebrny na 50 m stylem motylkowym (35.63) i brązowy na 50 m stylem grzbietowym (38.19). Wywalczył też V miejsce na 200 m stylem dowolnym (2:41.01). Agnieszka Tomasiak została Mistrzynią Śląska na dystansie 100 m stylem motylkowym (1:32.76), a na dystansie o połowę krótszym mogła cieszyć się ze zdobycia srebrnego krążka (39.98). Ponadto Agnieszka była piąta na 50 m stylem dowolnym (37.66), oraz ósma na 50 m stylem grzbietowym (45.28). Monika Wagner zdobyła trzy brązowe medale: na 50 m stylem klasycznym (45.89), 50 m stylem grzbietowym (40.79) oraz 100 m stylem klasycznym (1:38.88). Uzyskała bardzo dobre V miejsce na 50 m stylem motylkowym (43.67). Kacper Milbrant notował bardzo dobre wyniki i w każdym starcie plasował się w pierwszej dziesiątce Mistrzostw: był czwarty na 50 m stylem dowolnym (34.1), piąty na 50 m stylem motylkowym (40.5), piąty na 50 m stylem grzbietowym (40.41), oraz ósmy na 100 m stylem dowolnym (1.21.81). Julia Dworok zaliczyła bardzo dobre VI miejsce na 100 m stylem motylkowym (1.54.59). Blisko medalu, bo na IV miejscu, sklasyfikowana została drużyna sztafetowa dziewcząt (Agnieszka Tomasiak, Monika Wagner, Julia Dworok, Alicja Lużyna) w konkurencji 4 x 50 m stylem zmiennym (3.03.3). W klasyfikacji medalowej zawodów UKS Salmo Żory zajęło wysokie V miejsce. Wszyscy zawodnicy reprezentujący nasze miasto w tych zawodach, to uczniowie klasy sportowej o profilu pływackim w Szkole Podstawowej nr 17 im. Stanisława Ligonia na os. Powstańców Śląskich. Info: UKS Salmo Żory