Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 19 lipca 2024 r.  Imieniny: Marcina, Wincentego

"Duet na medal" uhonorowany przez mieszkańców Żor

25.03.2016
"Duet na medal" uhonorowany przez mieszkańców Żor

Kilkaset osób wzięło udział w imprezie „Duet na medal”, by uhonorować najbardziej znany żorski duet sportowy, czyli Ewę Swobodę i Iwonę Krupę. Było konfetti, symboliczne korony, ogromny tort oraz możliwość lepszego poznania świetnej sprinterki oraz jej trenerki.

Impreza pod hasłem „Duet na medal”, która odbyła się w miejskiej hali była przede wszystkim okazją do spotkania z trenerką Iwoną Krupą i sprinterką Ewą Swobodą – autorkami spektakularnych wyników w sprincie, z halowym rekordem świata juniorek na 60 metrów na czele. Organizatorem tego wydarzenia był MOSIR, Urząd Miasta oraz Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Żory. Podczas spotkania można było m.in. obejrzeć specjalne filmy, w których dla obu żorzanek wystąpili mieszkańcy naszego miasta – zarówno Ci dorośli, jak i dzieci z Przedszkola nr 16. Ważnym wydarzeniem było też odbicie stopy Ewy Swobody oraz dłoni Iwony Krupy w glinie. Oba odciski zapoczątkują specjalną galerię poświęconą znanym, żorskim sportowcom, która pojawi się w hali MOSiR. Widzowie mogli także obserwować fragment treningu lekkoatletycznego wykonywany przez zawodników “czwórki” który tym razem poprowadziła sama Ewa Swoboda. Podczas imprezy trenerka i sprinterka opowiedziały też o swojej współpracy oraz sportowych sukcesach. Nasz duet rozdawał nie zliczoną ilość autografów na specjalnie przygotowanych kalendarzach i pocztówkach. Grupy zorganizowane mogły wykonać z zawodniczką i trenerką wspólne pamiątkowe zdjęcia. Ukoronowaniem całego wydarzenia był zaś ogromny, okolicznościowy tort, którego mógł spróbować każdy z gości.

info. MOSiR
Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"