Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 22 lutego 2024 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty

Drony widziały nawet niezapięta pasy w aucie

16.06.2023
Drony widziały nawet niezapięta pasy w aucie

Policjanci z żorskiej drogówki, wspólnie z kolegami z komendy wojewódzkiej, w czwartek 15 czerwca, pilnowali bezpieczeństwa na drogach naszego miasta przy pomocy... dronu. Szczególną uwagę zwracali na zachowania kierowców przy przejściach dla pieszych. Podczas całodniowych działań wykryli 26 wykroczeń, w tym wyprzedzania na "zebrze".

Przez cały czwartek żorscy mundurowi prowadzili działania pn. „Bezpieczny Pieszy”. Wykorzystali policyjny dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który z odległości obserwował kierujących, nie stosujących zasad ruchu drogowego wobec pieszych, a także takich jak: przejazd na czerwonym świetle, rozmawianie przez telefon, czy jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.
Informacja o wykroczeniu natychmiast trafiała do patrolu, który kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywał auto i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy. W trakcie działań policjanci zarejestrowali aż 26 wykroczeń, z których najwięcej dotyczyło wyprzedzania na oznakowanych przejściach dla pieszych, a także omijania pojazdu, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszym.

To już kolejne tego typu działania w naszym mieście, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Żorscy policjanci już zapowiadają kolejne działania.

Oprac. red/ Źródło: KMP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"