Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jarosława, Marka

Debiut koszykarzy w Pucharze Polski

04.11.2010

Hawajskie Koszule wygrały wczoraj pierwszy mecz, rozgrywany w ramach Pucharu Polski, pokonując MKS Limblach Limanowa 82:79.

Patrząc na końcowe statystyki z tego meczu można odnieść wrażenie, że wszystko doskonale się wyrównuje. Decydowały jednak niuanse. W debiucie pucharowym koszykarze Hawajskich Koszul chcieli potwierdzić zasadność gry w drugiej lidze, bo innego powodu nie widać.

Gospodarze rozpoczęli z dużym animuszem i po skutecznej grze w pierwszej kwarcie Rajnhold, Anduła, Białdyga i spółka doprowadzili do wyniku... 24:15! Najskuteczniejszy u gości Sebastian Salamon zdobył 6 punktów.

W drugiej kwarcie skuteczność podtrzymał środkowy Adam Anduła, i przy wsparciu – głównie Marcina Mastera, Krzysztofa Zielińskiego i Oktawiana Przeliorza, dał prowadzenie do przerwy 43:30. Po drugiej stronie w drugiej kwarcie brylował Andrzej Peciak, który zdobył 10 z 15-stu punktów swojego zespołu w tej części gry!

Trzecia, remisowa kwarta odbyła się pod dyktando Salamona (7 punktów) z Limanowej oraz dobrej, zespołowej gry gospodarzy; najskuteczniejsi „bankowi” w tej części: Białdyga (5) i Gołysz (5). W czwartej odsłonie zaczęło się systematyczne „nadgryzanie” prowadzących gospodarzy… znakomity w tej części kapitan przyjezdnych Piotr Kwandrans (8 pkt) wraz z dobrze dysponowanym w rzutach z dystansu Wojciechem Rykałą (8 pkt) – napsuli sporo krwi gospodarzom (65:69 i 75:77), jednak świetna gra Adamów: Anduły i Bałdygi, poparta znakomitym zespołem, doprowadziła do szczęśliwego końca - pierwszego w historii zwycięstwa Hawajskich Koszul w Pucharze Polski. Pierwsze „double – double” w zwycięskim meczu, zanotował Adam Anduła.

Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy w Żorach – MKS Limblach Limanowa 82:79
(24:15, 19:15, 19:19, 20:30)

Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy w Żorach: Adam Anduła 23 (1x3), Adam Białdyga 14 (2x3), Marcin Master 7, Oktawian Przeliorz 7 (1x3), Krzysztof Zieliński 6, Przemysław Jasiński 6, Adam Pierchała 5 (1x3), Paweł Rajnhold 5 (1x3), Tomasz Gołysz 5 (1x3), Karol Kupczak 4.

MKS Limblach Limanowa: Andrzej Peciak 20 (4x3), Sebastian Salamon 17, Piotr Kwandrans 14 (2x3), Jakub Dudek 8 (2x3), Wojciech Rykała 8 (2x3), Piotr Kindlik 4, Michał Woźniak 4, Przemysław Horwat 2, Jarosław Włodarczyk 1, Przemysław Stecko 1, Leszek Zając 0. info: HK (ok)