Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

Czwórka Żory nie odpuszcza. Paweł Dzida i Mateusz Gałuszka - najlepsi w makroregionie

19.09.2014
Czwórka Żory nie odpuszcza. Paweł Dzida i Mateusz Gałuszka - najlepsi w makroregionie

Złoto dla zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego” Czwórka” Żory na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików (1999- 2000) w lekkiej atletyce w Częstochowie. Na zdjęciu: mistrzowie makroregionu z trenerką Iwoną Krupą.

Paweł Dzida – najlepszy skoczek zawodów we włoskim Majano - sprzed tygodnia, również w Częstochowie nie dał szansy swoim rywalom i zwyciężył w skoku w dal – z nowym rekordem życiowym – 6,49 m . Wynik Pawła jest nadal najlepszym wynikiem w Polsce w kategorii młodzików. Po konkursie skoku w dal – podopieczny Iwony Krupy wystartował w eliminacjach biegu na 100m, w których uzyskał najlepszy wynik 11,50 s. Bieg finałowy to potwierdzenie doskonałego przygotowania zawodnika z Żor i zwycięstwo z wynikiem 11,47 s.

Do dwóch złotych „krążków” Pawła Dzidy, trzecie złoto „dorzucił” Mateusz Gałuszka, który zdecydowanie zwyciężył w biegu na 600m z nowym rekordem życiowym – 1:27,21.

Wysoka forma lekkoatletów „Czwórki” bardzo cieszy i dobrze prognozuje przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się 27 i 28 września w Zielonej Górze.

Na zawodach w Częstochowie bardzo dobre wyniki uzyskały również: Julia Han – piąta na dystansie 600m oraz Marta Łyp, która w tym samym biegu ustanowiła rekord życiowy. Rewelacyjny występ zanotowała najmłodsza zawodniczka „Czwórki” Martyna  Ziebura (ur. 2001) , która wystartowała poza konkursem w biegu na 300m. Martyna ustanowiła rekord życiowy – 43,61 s – co jest trzecim wynikiem w Polsce w kategorii dzieci.

info. UKS Czwórka


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"