Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 26 lutego 2024 r.  Imieniny: Aleksandra, Mirosława

Chcesz ćwiczyć efektywnie, skorzystaj z trenażera

29.05.2014
Chcesz ćwiczyć efektywnie, skorzystaj z trenażera

W "siłowniach pod chmurką" codziennie spotkać można grono zwolenników aktywnego trybu życia, którzy spotykają się, by wspólnie zadbać o kondycję, zdrowie i sylwetkę.

Mamy już w Żorach kilka "siłowni pod chmurką”. Tą, która jako  pierwsza przyciągnęła amatorów ćwiczeń na świeżym powietrzu była siłownia wybudowana przy ulicy Folwareckiej. Dobrze wyposażony kompleks różnorodnych urządzeń szybko stał się stałym miejscem spotkań zwolenników aktywnego trybu życia. Miejsce zostało bardzo dobrze przyjęte przez mieszkańców, którzy tutaj realizują swoje plany treningowe, albo oddają się prostym, efektywnym ćwiczeniom fizycznym podczas spacerów. Dzięki dobrej lokalizacji i stałemu monitoringowi, siłownia do dzisiaj dobrze służy wszystkim odwiedzającym.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do zapoznania się z przygotowanym dla sympatyków siłowni „wirtualnym trenażerem”, który przybliża zasady poprawnego treningu. W specjalnej instruktażowej aranżacji, Przemysław Owczarek – aktualny mistrz Polski w kulturystyce, wieloletni dietetyk i trener personalny, demonstruje, jak bez narażania się na kontuzję sięgnąć po zdrowie na ogólnodostępnej  "siłowni pod chmurką".  - Trening siłowy jak również tlenowy jest bardzo korzystny dla zdrowia, a możliwośd odbycia go na świeżym powietrzu jest dodatkowym plusem. Aby korzyść z czasu poświęcanego na ćwiczenia była większa, należy wykonywać je zgodnie z pewnymi zaleceniami" - przekonuje Owczarek. - Jeżeli cierpimy na kontuzję bądź jakiekolwiek schorzenie należy należy zapytać lekarza specjalistę lub kogoś z kwalifikacjami trenerskimi o zasadność całego treningu lub danego ćwiczenia - zaleca mistrz. - W każdym prezentowanym przeze mnie dwiczeniu przykładam szczególną uwagę do dokładności jego wykonywania, bez zbędnych i gwałtownych ruchów. Przez cały czas trwania dwiczenia regularnie oddycham, bo trenowanie na długim bezdechu może prowadzić do omdleń i złego samopoczucia, utrudnia też osiągnięcie oczekiwanych pozytywnych rezultatów treningu. Każdy trening należy bezwzględnie zacząć od krótkiej rozgrzewki, inaczej ciało narażone jest na różnego rodzaju kontuzje. Taką rozgrzewkę polecam zacząć od pięciu do dziesięciu minut na rowerku oraz pięciu do dziesięciu minut na przyrządzie typu orbitrek lub piechur. Następnie można przejść do trenowania na dowolnie wybranych urządzeniach.

MOSiR zaprasza do zapoznania się z filmowym przedstawieniem poprawnej postawy podczas ćwiczeń na każdym elemencie siłowni zewnętrznej. Rozpoczyna się sezon decyzji o podjęciu aktywności ruchowej, a ćwiczenia na świeżym powietrzu są doskonałym pomysłem na rozpoczęcie przygody ze wzmacnianiem i rzeźbieniem własnego ciała. Poprawa samopoczucia i spalenie kilku zbędnych kalorii gwarantowana!

Aby odwiedzić trenażer, zapraszamy na stronę: http://mosir.zory.pl/multimedia/wirtualny-trenazer/

info: MOSiR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"