Piątek, 19 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Adolfa, Leona

C-klasowe derby

20.09.2011

W szóstej kolejce rozgrywek klasy C Rybnickiego OZPN, przy pięknej pogodzie i bardzo licznej publiczności, w niedzielę na boisku przy ul. Wodnej w Kleszczowie, rozegrane zostały derby Żor. Zespół beniaminka KS Kleszczów podejmował rywala z sąsiedniej dzielnicy - drużynę MKS „Polaris” Żory.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie i już w pierwszej minucie spotkania objęli prowadzenie. W pierwszej połowie odnotowano jeszcze dwa trafienia - po jednym dla obu zespołów i to gospodarze schodzili na przerwę z wynikiem 2-1. W drugiej połowie, pomimo ambicji i woli walki, zawodnicy Kleszczowa nie zdołali utrzymać korzystnego dla siebie rezultatu i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2-3. Zespół z Kleszczowa w sześciu meczach wywalczył 7 punktów, co jest zupełnie przyzwoitym wynikiem, zważając na fakt, że klub powstał zaledwie osiem miesięcy temu.
Zainteresowanych grą i działalnością klubu z Kleszczowa odsyłamy do strony www.kskleszczow.futbolowo.pl. info: KS Kleszczów