Sobota, 27 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Teofila, Zyty

Było blisko...

04.10.2010

Zawodnicy SSKS Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory byli w sobotę bliscy odniesienia wyjazdowego zwycięstwa nad UMKS Kielce, choć niewiele na to wskazywało po pierwszych kilkunastu minutach gry.

Pod nieobecność Adama Pierchały, Pawła Rajnholda oraz Marcina Mastera gospodarze od początku przejęli całkowicie kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Po pięciu minutach gry było 16 do 6, a po 8 minutach aż 24 do 9. Rośli Kielczanie posiadali wyraźną przewagę w strefie podkoszowej oraz przede wszystkim fenomenalnie w tej części meczu trafiali za 3 punkty, głównie za sprawą K. Dziury i A. Busza.
W Hawajskich poza pojedynczymi akcjami Jasińskiego oraz dobrze wykonywanymi rzutami wolnymi trudno było dostrzec pozytywy. Koncert miejscowych trwał mniej więcej do trzeciej minuty drugiej kwarty kiedy to ich przewaga przy stanie 41 do 21 osiągnęła swoje apogeum. Następne siedem minut to zupełnie inny obraz gry. Niesamowita obrona graczy z Żor oraz punkty Przeliorza, Zielińskiego, Kupczaka i najczęściej wspomnianego już Jasińskiego sprawiają, iż gospodarze przez cztery minuty nie są w stanie zdobyć choćby punktu, zaś na trybunach robi się bardzo cicho. Dość powiedzieć, że przewaga drużyny UMKS-u z 20 punktów topnieje w pewnym momencie do czterech i tylko niefrasobliwości graczy Hawajskich Koszul, którzy tuż przed połową popełniają dwie bolesne straty, zawdzięczają Kielczanie prowadzenie do przerwy. Co jednak nie udało się wcześniej, stało się w szóstej minucie 3 kwarty po pięknej trójce rozgrywającego po raz kolejny świetne zwłaszcza w obronie (5 przechwytów) zawody, Adama Białdygi. Warto też odnotować, iż do tego momentu w drugiej części meczu, nie do zatrzymania był Adam Anduła, który zdobył z rzędu wszystkie 13 punktów dla naszego zespołu. Tę, najlepszą dla nas część gry wykańcza trójką Gołysz. Drużyna z Żor powoli, ale systematycznie powiększała przewagę prowadząc 72:65 na cztery minuty przed końcem spotkania. Wtedy przypomniała o sobie dwójka Dziura, Busz, trafiając ponownie trzykrotnie za trzy punkty. Odpowiedzią po przerwie na żądanie, przy remisie na 30 sekund przed końcem, miała być dobrze przygotowana akcja i niecelny niestety, wysoce prawdopodobnie faulowanego, rzut Anduły. Nie miało to jednak żadnego znaczenia w kontekście fatalnie rozegranych dwóch kolejnych akcji, w których nasi zawodnicy najpierw nie upilnowali trafiającego po raz kolejny za trzy Busza, a następnie wprowadzili piłkę do gry tak niefortunnie, iż przeciwnik znalazł się sam na sam z pustym koszem. Po akcji rozpaczy piłkę ponownie przejęli kielczanie przechodząc załamanych i już nie broniących graczy z Żor ustalili wynik meczu wprawiając ponownie trybuny w euforię.

- Bardzo żałuję, że w końcówce zawodnicy i kibice z Kielc mogli sobie urządzić naszym kosztem igrzyska, takie jest jednak prawo zwycięzców, którym gratuluję. Naszą postawą w tym pojedynku na pewno na to nie zasłużyliśmy. Moi zawodnicy pokazali charakter i wolę walki w sytuacji wydawało by się beznadziejnej, z czego jestem niezmiernie zadowolony. Ten mecz przegraliśmy jednak w głowach i to dwa razy, na początku i na końcu. Mam nadzieję, że powoli krystalizuje się nowe, odmłodzone oblicze Hawajskich Koszul. Od zawodników jednak zależy , w którą stronę pójdziemy - ciężkiej pracy i zwycięstw czy takich jak ta dzisiejsza - pięknych porażek - powiedział po meczu Łukasz Szymik, trener Hawajskich Koszul.

UMKS Kielce : SSKS Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy w Żorach Żory - 84:77
(31:19, 16:20, 14:27, 23:11)

UMKS Kielce: A. Busz 21 (5), K. Dziura 19 (3), G. Kij 12, D. Tokarski 8 (1), W. Miernik 8, J. Lewandowski 7 (1), D. Kołacz 5, P. Bacik 4, S. Rzońca 0, A. Jaworski 0

SSKS Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy w Żorach Żory: A. Anduła 25 (1), P. Jasiński 23 (3), A. Białdyga 9 (1), K. Zieliński 6, K. Kupczak 6, O. Przeliorz 5 (1), T. Gołysz 3 (1), D. Sikora 0.
info: HK (pc-s)