Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 30 listopada 2023 r.  Imieniny: Andrzeja, Konstantyna

Budowa nowej fontanny na Rynku wchodzi w fazę realizacji. Dziś na Rynek wjechała koparka

08.09.2022

Po tym jak tydzień temu rozstawiono na Rynku metalowe parawany osłaniające plac budowy i starą fontannę do demontażu, dziś u wlotu ul. Kościuszki pojawił się pierwszy sprzęt i ekipa budowlana.

Zdjęcie: Andrzej Żabka

Budowa nowej czy też przebudowa starej fontanny odbywać się będzie w ramach projektu: Zielona brama do przyszłości - kompleksowa rewitalizacja przestrzeni starego miasta w Żorach, i kosztować będzie 3,9 mln zł. 

Po rozebraniu starej konstrukcji w płytę Rynku wmontowana zostanie żelbetowa niecka, to w niej zainstalowane zostaną dysze, z których tryskać będzie woda. Nieckę przykryje granitowa płyta - wszystko przypominać będzie fontannę sprzed katedry w Rybniku. W Żorach też będą efekty świetlne i muzyczne, na granitowych blokach wokół fontanny będzie można usiąść i popatrzeć, i posłuchać. Całe okablowanie ukryte zostanie w monolitycznym obelisku w bezpośrednim sąsiedztwie fontanny ozdobionym kalendarium historycznym Żor. Robotą budowlaną zajmie się firma z Żor: HLS System Sp. z o.o. red.

Zdj. Andrzej ŻabkaAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"