Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Boisko będzie blisko

30.06.2009
Boisko będzie blisko

Wkrótce ruszy remont stadionu przy ul. Wolności. W planach jest również budowa pełnowymiarowego boiska treningowego na os. Pawlikowskiego, przy zespole szkół nr 6.

Na ostatniej sesji Rady Miasta, prezydent Socha zaznaczył, że w związku z awansem do KS Żory IV ligi, trzeba zmodernizować stadion. W lipcu bądź sierpniu zostaną wymienione trybuny, a do tegorocznego budżetu dołożono 200 tys. zł na wymianę trawiastej nawierzchni boiska.

 

Będzie również nowy płot odgradzający płytę boiska od trybun, przez co przybliży się do nich pole gry. - Na stadionie zostanie zamontowana instalacja do nawadniania. Aby utrzymać boisko w dobrym stanie, wystarczy regularne koszenie, nawożenie, napowietrzanie – a więc wyłącznie praca rąk - powiedział prezydent.

 

Radny Domański wystąpił z kolei z propozycją: - W latach 30. zawiązał się komitet mieszkańców, który chciał nazwać stadion imieniem Piłsudskiego. Uważam, że warto pójść śladem przodków i nadać mu jakąś nazwę. Dzięki temu zyskałby na znaczeniu. Czy tak się stanie, na razie nie wiadomo.

 

Jeśli chodzi o budowę boiska treningowego na Pawlikowskiego, w tym roku zostanie położona tylko płyta boiska do gry w piłkę nożną. - W przyszłym roku chcielibyśmy ruszyć z pracami nad stadionem lekkoatletycznym. Postaramy się pozyskać na nie środki z programu „Blisko boisko” - mówi Józef Dziendziel z Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji UM. Boisko ma być profesjonalnym obiektem, na którym znajdą się m.in. bieżnia ze sztuczną nawierzchnią, miejsce na skoki w dal. - Będzie problem z rzutami, ponieważ do tego musi być teren trawiasty, a trzeba się na coś zdecydować – dodaje prezydent. Ola Kowol

 


Komentarze:
~hmmm (2009-06-30 20:30:49)

czy to oznacza ze treningi KS żory vbeda na pawlikowskim a nie na wolności ??


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"